biester
Wiadomości

Duży sojusz recyklingowy w USA

Stworzenie gospodarki o obiegu zamkniętym jest możliwe dzięki współpracy w łańcuchu wartości. Taki jest cel recyklingu chemicznego wg ExxonMobil, Cyclyx International, Sealed Air oraz Ahold Delhaize.

Partnerzy twierdzą, że podczas udanej demonstracji polietylenowe odpady z tworzyw sztucznych zostały zebrane ze sklepów spożywczych i wysypisk śmieci. Wykorzystując technologię Exxtend firmy ExxonMobil do zaawansowanego recyklingu, odpady z tworzyw sztucznych są rozkładane na molekuły i przypisywane poprzez podejście bilansu masy do nowych tworzyw sztucznych do opakowań przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Firmy twierdzą, że ich współpraca pokazała, że ​​stworzenie gospodarki o obiegu zamkniętym jest możliwe dzięki współpracy w łańcuchu wartości. Po pomyślnym teście proces jest obecnie oceniany pod kątem skali.

Według ExxonMobil stworzenie gospodarki o obiegu zamkniętym dla opakowań z tworzyw sztucznych mających kontakt z żywnością w zastosowaniach, w których obowiązują surowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa i wydajności, jest trudnym wyzwaniem stojącym przed branżą. 

„Ten projekt pomaga zademonstrować, w jaki sposób technologia Exxtend może poszerzyć zakres tworzyw sztucznych, które można poddać recyklingowi, dostarczając certyfikowane polimery o obiegu zamkniętym o krytycznych właściwościach pierwotnych tworzyw sztucznych” — mówi Dan Moore, wiceprezes ds. polietylenu w ExxonMobil. „Zaawansowany recykling umożliwia niemożliwe i jest ważnym czynnikiem wspierającym gospodarkę o obiegu zamkniętym”.

Dodaj ofertę pracy