biester
Wiadomości

Huhtamaki: rozwiązania monomateriałowe

Huhtamaki wprowadza na rynek trzy nowe elastyczne, monomateriałowe rozwiązania opakowaniowe wykonane z papieru, polietylenu i polipropylenu – mające na celu zapewnienie producentom opakowań ochrony, przystępności cenowej i pełnej możliwości recyklingu.

Materiał PE Retort zawiera do 95% mono-PE, PAPER i PP Retort oferują udział jednego materiału na poziomie 90%. Każde rozwiązanie jest najwyraźniej zaprojektowane z myślą o recyklingu i ma na celu zminimalizowanie ilości używanych materiałów w celu zwiększenia efektywności wykorzystania zasobów, a tym samym wykorzystanie mniejszej ilości materiałów niż w przypadku konwencjonalnych wielowarstwowych i złożonych materiałów.  

Według Huhtamaki elastyczne materiały oferują najwyższy odsetek monomateriałów dostępnych obecnie na rynku bez wpływu na koszty lub właściwości ochronne, co uważa się za zwiększenie technicznych i ekonomicznych możliwości recyklingu. Oczekuje się, że rozwój ten przyczyni się do realizacji własnego celu firmy, jakim jest osiągnięcie do 2030 roku opakowań w 100% nadających się do recyklingu, kompostowania lub ponownego użycia. 

„Te innowacje na dużą skalę pomogą naszym klientom w wypełnieniu zobowiązań, które wielu z nich podjęło, w tym do używania wyłącznie opakowań nadających się do recyklingu, kompostowania lub wielokrotnego użytku do 2025 r. Marco Hilty, prezes ds. opakowań elastycznych w firmie Huhtamaki. „Nasze innowacje zapewniają przystępne ceny opakowań elastycznych – co jest szczególnie ważne dla konsumentów na całym świecie, oraz zapewniają wysoki poziom ochrony produktów spożywczych i artykułów gospodarstwa domowego, z którego słyną opakowania elastyczne.  

„Nasze zespoły na całym świecie niestrudzenie współpracowały, aby uczynić możliwym to, co kiedyś uważano za niemożliwe. Uprościliśmy wcześniej złożone konstrukcje, używając mniejszej ilości materiałów i bez potrzeby stosowania warstwy aluminium lub innych barier z różnych materiałów. Ten przełom zwiększy zatem wartość materiałów pokonsumpcyjnych, zapewniając większą zachętę ekonomiczną do recyklingu i wspierania obiegu zamkniętego.  

PAPER, PE i PP Retort zostaną zaprezentowane w blueroomie Huhtamaki na targach interpack.

Dodaj ofertę pracy