KGL_new
Wiadomości

GWARANCJA ŚWIEŻEJ ŻYWNOŚCI Z POLSKI

Polski startup Fresh Inset opracował technologię przedłużania świeżości zerwanych owoców i warzyw. Z tego unikalnego rozwiązania korzystają już Argentyna i Pakistan.

 

Spółka z Torunia stworzyła rozwiązanie, po które sięgają najwięksi gracze na rynku dostaw świeżej żywności. Technologia zapewniająca dłuższą zdatność do spożycia stała się hitem. Firma, którą kieruje Andrzej Wolan, z sukcesem komercjalizuje swoje nowatorskie rozwiązanie – przeprowadziła ponad 120 testów wdrożeniowych m.in. w USA, Peru, Brazylii oraz kilku krajach Unii Europejskiej. Owoce i warzywa z ochroną Fresh Inset są już sprzedawane w Argentynie i Pakistanie, a na kolejnych kilkunastu rynkach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii czy Chile, rozpoczęto rejestracje produktu. Na tym jednak nie koniec – start-up planuje również dbać o świeżość kwiatów.

 

Problem marnowania żywności jest poważny, a innowacja z Polski może być sposobem na walkę z tym wyzwaniem. Kraje UE zobowiązały się zmniejszyć o połowę straty żywności do 2030 r. A we Fresh Inset liczą, że toruńska technologia pomoże osiągnąć ów cel. Bazuje ona na substancji 1-MCP (1-metylocyklopropenie) hamującej wydzielanie się etylenu. To on jest odpowiedzialny za starzenie się zerwanych warzyw i owoców (naturalny hormon roślinny, który przyśpiesza proces ich dojrzewania).

Więcej

Dodaj ofertę pracy