biester
Wiadomości

Oceaniczne opakowania na mrożonki

Estiko Packaging Solutions z Estonii i Coldwater Prawns z Norwegii wprowadzają na rynek wysoce zrównoważoną torebkę do pakowania mrożonych krewetek. Torebka jest wykonana z wielowarstwowej folii wyprodukowanej przez Estiko Packaging Solutions przy użyciu losowego polimeru PP QRYSTAL z certyfikatem o zawartości około 60% plastiku związanego z oceanami (OBP). Przyczyniając się do odzyskiwania i ponownego wykorzystania OBP, innowacyjne rozwiązanie opakowaniowe odzwierciedla ogólne zaangażowanie partnerów na rzecz zrównoważonego rozwoju i jest zgodne z celem zrównoważonego rozwoju nr 14 Organizacji Narodów Zjednoczonych dotyczącym „życia pod wodą”.

OBP to porzucone lub nieodpowiednio zagospodarowane pokonsumpcyjne odpady z tworzyw sztucznych znalezione na brzegach rzek i do 50 km w głąb lądu od wybrzeży morskich. W zaawansowanym procesie recyklingu jest przekształcany w alternatywny surowiec, który SABIC wykorzystuje do produkcji certyfikowanych polimerów o obiegu zamkniętym, które następnie można zawrócić do strumienia materiałów, np. do produkcji wysokiej jakości elastycznych opakowań. Estiko Packaging Solutions wykorzystuje  polimer SABIC PP QRYSTAL z portfolio TRUCIRCLE do produkcji wielowarstwowej elastycznej folii do torebek stosowanych w pakowaniu mrożonych krewetek w Coldwater Prawns w Norwegii.

Taavi Tikk, kierownik ds. badań i rozwoju w Estiko Packaging Solutions, mówi: „Zrównoważony rozwój jest bliski naszemu sercu. Dlatego w Estiko opieramy wszystkie nasze działania na celu zachowania przyjaznego środowiska dla przyszłych pokoleń i zapewniamy naszym klientom odpowiedzialne rozwiązania w zakresie opakowań bez kompromisów w zakresie jakości, bezpieczeństwa żywności i wygody. W kompleksowych testach na naszych istniejących liniach foliowych stwierdziliśmy, że  materiał PP firmy SABIC z OBP zapewnia dokładnie odpowiedni zamiennik, aby spełnić wymagania Coldwater Prawns of Norway AS, w tym doskonałą odporność na przebicie i rozdarcie, a także wysoką przezroczystość dla przezroczystą część torebki, która pozwala konsumentom zobaczyć zapakowane krewetki”.

Nowa torebka opakowaniowa jest ściśle zgodna z praktykami zrównoważonego pozyskiwania krewetek Coldwater z Norwegii. W przeciwieństwie do krewetek królewskich z hodowli, krewetki zimnowodne firmy są poławiane z głębokich wód Morza Barentsa, a następnie gotowane, obrane i indywidualnie szybko mrożone (IQF) do pakowania i sprzedaży. Ich powolny wzrost nadaje im bardziej soczystą konsystencję i bardziej intensywny, słodszy smak.

Dodaj ofertę pracy