KGL_new
Wiadomości

Henkel: butelka 100% z PCR

Henkel wprowadził nowy projekt swojej marki płynów do mycia naczyń Pril Limited Edition, aby nawiązać do nadchodzącej wiosny. Mówi się, że zawiera 100% plastiku pochodzącego z recyklingu, z czego 50% najwyraźniej pochodzi z niemieckiego systemu zbiórki „żółtych toreb”.

Żółta torba lub Gelbe Sack to plastikowa torba, za pomocą której konsumenci mogą pozbyć się odpadów z tworzyw sztucznych, metali lub materiałów kompozytowych. Odpady te są następnie sortowane mechanicznie w dedykowanych sortowniach w ramach niemieckiego podwójnego systemu gospodarowania odpadami.

Henkel pozyskuje swój recyklat z żółtych toreb do wykorzystania w swoich opakowaniach od 2022 r., przy czym 50% recyklatu używanego w jego standardowych butelkach Pril pochodzi z tego systemu; pozostałe 50% najwyraźniej pochodziło z butelek po napojach pochodzących z recyklingu.

Od kwietnia do czerwca 2023 r. warianty Orange & Limette (pomarańcza i limonka) oraz Guave & Drachenfrucht (guawa i smoczy owoc) linii Pril's Limited Edition będą sprzedawane w nowych opakowaniach. Te zapachy są wprowadzane do obrotu zgodnie z sezonem wiosennym i „[zapewniają] wiosenne, świeże płukanie”.

Dodaj ofertę pracy