biester
Wiadomości

PRYME: nowa technologia pirolizy

Trzy podmioty z siedzibą w Holandii, Infinity Recycling, LyondellBasell i Invest-NL, zainwestowały w Pryme NV, firmę zajmującą się czystymi technologiami z siedzibą w Rotterdamie, za pośrednictwem konsorcjum inwestycyjnego. Grupa inwestorów przekazała prawie 13 milionów euro (14,2 miliona dolarów) na wsparcie komercjalizacji procesu pirolizy firmy Pryme w celu przekształcenia zużytego plastiku w wartościowe produkty na skalę przemysłową.

Pryme buduje obecnie zaawansowany zakład recyklingu w Rotterdamie, który, jak twierdzi, spodziewa się rozpocząć produkcję jeszcze w tym roku i planuje budowę drugiego zakładu na większą skalę w 2025 roku.

Pryme twierdzi, że opracowała nowe, opłacalne podejście do pirolizy, które umożliwia recykling zużytych tworzyw sztucznych z wysokim współczynnikiem konwersji, na skalę przemysłową i przy niższym śladzie węglowym. Dzięki nowemu kapitałowi, Pryme przyspieszy wdrożenia tej technologii, aby pomóc zmniejszyć ilość spalanych tworzyw sztucznych lub trafiających do środowiska.

Dodaj ofertę pracy