Nowoczesne systemy analityczne, które badają on-line takie parametry paliw jak m.in.: liczbę cetanową, lepkość, prężność par, temperatury krzepnięcia, płynięcia i zapłonu, mogą okazać się szczególnie potrzebne właśnie teraz, gdy nasze rafinerie „przesiadły się” z rosyjskiej ropy na produkty importowane z różnych zakątków globu – mówi Barbara Flisowska-Wiercik, szef systemów analitycznych w BP Techem. Trzeba bowiem pamiętać, że każde źródło ropy naftowej ma swoją specyfikę fizykochemiczną, a produkt końcowy, który lejemy do baku paliwa, musi być taki sam. Dlatego warto zastosować profesjonalne systemy analityczne, które pozwolą wyłapać nawet najmniejsze odstępstwa od normy na bardzo wczesnym etapie produkcji paliw – dodaje ekspert z BP Techem.
Analizatory Icon Scienific zostały zaprojektowane przez brytyjskich inżynierów i przekraczają ograniczenia urządzeń istniejących dotychczas na rynku. Zapewniają niezwykle wysoki poziom dokładności pomiarów, a ich konstrukcja przeciwwybuchowa została certyfikowana zgodnie z międzynarodowymi standardami, takimi jak: ATEX , IECEx, UKEx, TIIS, EACEx i ETL. Zapewnia to najwyższy poziom bezpieczeństwa, szczególnie podczas działania w strefach zagrożonych wybuchem.
Brytyjczycy na swojego partnera w Polsce wybrali spółkę BP Techem, która od 30 lat dostarcza sprawdzone rozwiązania dla przemysłu i cały czas rozwija swój dział Systemów Analitycznych. W swojej ofercie posiada on urządzenia do pomiarów ciągłych i laboratoryjnych oraz rozwiązania w dziedzinach analiz mieszanin procesowych oraz wód i ścieków. Wieloletnia współpraca z blisko dwudziestoma czołowymi światowymi producentami aparatury pomiarowej zapewnia możliwość elastycznego konfigurowania układów analitycznych, a kompletacja i produkcja tych systemów w Polsce umożliwia połączenie najwyższej jakości z konkurencyjną ceną.