mey
Wiadomości

Globalny rynek recyklingu urośnie o 50% do 2030

Raport „Globalny rynek tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu – prognoza do 2030 r.” został dodany do oferty ResearchAndMarkets.com .

Przewiduje się, że rynek tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu wzrośnie z 69,4 mld USD w 2023 r. do 120,0 mld USD do 2030 r., przy CAGR na poziomie 8,1% w latach 2023-2030.

Rynek tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu jest na dobrej drodze do intensywnego wzrostu w różnych branżach zastosowań końcowych, w tym w branży opakowaniowej, tekstylnej, budowlanej, motoryzacyjnej, elektrycznej i elektronicznej oraz w innych branżach.

Oczekuje się, że w latach 2023-2030 segment recyklatów pokonsumenckich będzie największym i najszybciej rozwijającym się segmentem rynku tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu

Oczekuje się, że recyklaty pokonsumenckie będą przewodzić na rynku tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Oczekuje się, że czynniki takie jak rosnące wykorzystanie tworzyw sztucznych w szerokiej gamie produktów, w tym w odzieży oraz żywności i napojach, będą napędzać rynek w segmencie recyklingu pokonsumenckiego w okresie objętym prognozą.

Według przemysłu końcowego, segment opakowań miał największy udział w rynku tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w 2022 roku

Segment opakowań miał największy udział w rynku ze względu na wzrost wykorzystania tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w przemyśle opakowaniowym dla szerokiej gamy produktów. Głównymi polimerami pochodzącymi z recyklingu stosowanymi w przemyśle opakowaniowym są PET i HDPE. Boots, M&S, Coca-Cola i Innocent Drinks to tylko niektóre z głównych firm wykorzystujących produkty z recyklingu do pakowania. Największy wzrost rynek tworzyw pochodzących z recyklingu osiągnie w UE oraz Ameryce Północnej.

Środowisko konkurencyjne

Raport dotyczący tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu jest zdominowany przez graczy, takich jak Alpek (Meksyk), Biffa (Wielka Brytania), Cabka (Niemcy), Far Eastern New Century Corporation (Tajwan), Indorama Ventures (Tajlandia), Jayplas (Wielka Brytania), Loop Industries, Inc. (Kanada), MBA Polymers Inc. (USA), Plastipak Holdings, Inc. (USA), Republic Services (USA), Stericycle (USA), Veolia (Francja) i innych.

Dodaj ofertę pracy