biester
Wiadomości

Spółki Grupy Azoty zwiększają produkcję

Spółki grupy kapitałowej Grupa Azoty zwiększają swoją produkcję w związku z obserwowaną w ostatnich tygodniach maja br. zmianą cen na europejskim rynku gazu oraz prognozami w obszarze popytowym, podała Grupa.

"W związku z korektą cen na europejskim rynku gazu w ostatnich tygodniach maja 2023 r. oraz prognozami w obszarze popytowym spółki grupy kapitałowej Grupa Azoty zwiększają poziomy produkcji na swoich instalacjach. Nasze spółki reagują na zmiany rynkowe i podejmują aktywne działania w celu dostarczania konkurencyjnych produktów na rynek, co powinno znaleźć pozytywne odzwierciedlenie w wynikach finansowych kolejnych miesięcy" - powiedział prezes Tomasz Hinc.

Od 1 czerwca ZAK rozpocznie proces dociążania instalacji produkcyjnych w Jednostce Biznesowej Agro do 100% zdolności produkcyjnych. Jednocześnie od 17 czerwca w Grupie Azoty ZAK rozpocznie się planowany, coroczny postój remontowo-serwisowy, poinformowano.

Zakłady Azotowe Puławy od 1 czerwca zwiększą produkcję nawozów i chemikaliów - w tym saletry amonowej, roztworu saletrzano-mocznikowego i mocznika z przeznaczeniem na płynne roztwory. Na instalacjach Grupy Azoty w Tarnowie moce produkcyjne zostaną przywrócone do 27 czerwca br., niezwłocznie po zakończeniu corocznych, planowanych prac remontowo-serwisowych.

Dodaj ofertę pracy