Podpisany dokument reguluje zasady przekazywania informacji w ramach procesu due diligence GA Puławy. Nie stanowi on zobowiązania żadnej ze stron do przeprowadzenia Transakcji.
"Oczywiście przystępujemy dziś do badania. Sądzę, że pokażemy, że idziemy w dobrym kierunku. Chciałbym ten proces przeprowadzić do końca roku" - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Komentarz: GA Azoty ma trudną sytuację finansową, potrzebuje sporego zasilenia do wznowienia produkcji na pełną skalę i ukończenia inwestycji w Polimery Police. Potencjalne wpływy z sprzedaży GA Puławy rozwiązują ten problem. Orlen utworzy natomiast w swojej grupie kapitałowej silną strukturę produkcji nawozów azotowych (Anwil i Puławy). Można sądzić, iż do transakcji dojdzie w przypadku dalszego utrzymywania się złej na koniunktury na rynkach GA Azoty. Jeśli sytuacja się poprawi, do transakcji raczej nie dojdzie. Jeśli natomiast sytuacja będzie się pogarszać, przejęcie GA Puławy będzie początkiem wejścia Orlenu w wielkoskalową chemię.