biester
Wiadomości

Rynek kapsułek spowalnia

AMI opublikowało swój czwarty autorytatywny raport mapujący globalną branżę kapsułek Single Serve Capsules. Raport ma na celu wsparcie rozwoju solidnych strategii uczestnictwa poprzez wyposażenie graczy branżowych i inwestorów w kompleksowe zrozumienie skali potencjału przyszłego rozwoju, dynamiki wzrostu w poszczególnych systemach, czynników rynkowych i presji konkurencyjnej.

W 2022 roku na całym świecie napełniono ponad 80 miliardów kapsułek, zarówno aluminiowych, jak i plastikowych. Kapsułki jednorazowe to dynamiczny segment rynku o złożonym łańcuchu wartości. Zmiany w tej branży są szybkie i napędzane przez rosnącą presję na zrównoważony rozwój i scenariusze końca życia, pozycjonowanie marki, a także trendy w zakresie konsumpcji organicznej.

Kontekst ograniczeń związanych z pandemią w latach 2020-2021 zwiększył popyt na kapsułki jednorazowe w Europie i Ameryce Północnej. Gwałtownie wzrosła zarówno sprzedaż detaliczna, jak i internetowa kapsułek, a anegdotyczne opinie branżowe mówią o 30-50% wzroście liczby blokad. Operacyjnie, przez pierwsze 2 blokady, napełnianie pracowało na pełnych obrotach i na zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo personelu. Część SKU została wyprzedana, co było związane z priorytetyzacją linii i optymalizacją operacji w celu ograniczenia czasów przezbrojeń. Druga połowa 2021 i 2022 roku przypominała bardziej normalny schemat sprzedaży, a skoki konsumpcji ustabilizowały się. Wzrost jest obecnie znacznie spowolniony.

Więcej

Dodaj ofertę pracy