biester
Wiadomości

Trudny recykling

Gospodarka o obiegu zamkniętym dla tworzyw sztucznych może zostać osiągnięta tylko przy najwyższej możliwej jakości granulatów pochodzących z recyklingu. Producent maszyn do recyklingu EREMA jest pionierem z wieloletnim doświadczeniem w zakresie projektowania, jeśli chodzi o rzeczywiste wdrażanie tego, co jest technicznie wykonalne. Dzięki nowemu opracowaniu INTAREMA® TVEplus® DuaFil® Compact firma na nowo definiuje poziom jakości recyklingu szczególnie trudnych materiałów pokonsumpcyjnych i robi to przy znacznie zmniejszonym zużyciu energii.

 

Kluczową cechą innowacyjnej maszyny do podwójnej filtracji jest niezmiennie delikatna obróbka stopu podczas całego procesu. Jest to wynik połączenia technologii TVEplus®, opatentowanej i sprawdzonej tysiące razy, z nową technologią DuaFil® Compact. „Ponieważ nie ma strefy dozowania na wylocie, a pompa stopu jest zaprojektowana specjalnie do danego zastosowania, wzrost ciśnienia wymagany dla drugiej jednostki filtrującej jest szczególnie wydajny i wymaga jedynie znacznie niższej temperatury”, wyjaśnia Sebastian Sochor, inżynier ds. badań i rozwoju w firmie EREMA .

 

Wytłaczarka nie musi wytwarzać ciśnienia i może być znacznie krótsza, o 10 L/D krótsza w porównaniu z poprzednim rozwiązaniem podwójnej filtracji EREMA. Niższa temperatura topnienia DuaFil® Compact w tym obszarze ma pozytywny wpływ na jakość stopu i znacznie zmniejsza zużycie energii”, mówi Sochor.

 

Niższa temperatura topnienia, mniejsze zużycie energii

W ten sposób nowy INTAREMA® TVEplus® DuaFil® Compact 1108 osiąga temperaturę topnienia przed drugą jednostką filtrującą, która jest o 18,5 stopnia Celsjusza niższa niż poprzednie rozwiązanie podwójnej filtracji EREMA podczas przetwarzania folii LDPE z supermarketów zawierającej papier i zużywa o 10 procent mniej energii ogółem (konkretne zużycie energii kWh/kg). Kolejną zaletą jest przetwarzanie strumieni materiałów LDPE/LLDPE, które często mają różny stopień zawilgocenia i zanieczyszczenia z powodu zanieczyszczeń, takich jak etykiety papierowe, cząsteczki drewna lub obce polimery. Dostają się one do strumienia materiału przez drzazgi z palet lub taśm mocujących i mogą prowadzić do powstawania nieprzyjemnych zapachów i przebarwień. W tym miejscu DuaFil® Compact Zone naprawdę sprawdza się, ponieważ praca przy niższej temperaturze topnienia bardzo skutecznie zapobiega spalaniu, które w przeciwnym razie powodowałoby te zapachy.

Więcej

Dodaj ofertę pracy