biester
Wiadomości

Rating wartości marek chemicznych potentatów

BASF po raz kolejny zajmuje pierwsze miejsce jako najcenniejsza marka chemiczna na świecie, wyceniana na 8,4 mld USD. Syngenta to najszybciej rozwijająca się marka branży chemicznej, która odnotowała wzrost o 37% do 1,4 mld USD. DuPont utrzymuje się na pierwszym miejscu jako najsilniejsza marka chemiczna, z oceną AAA. Air Liquide osiąga dobre wyniki, a zarówno wartość, jak i siła marki pną się w rankingach. Sumitomo Chemicals ma najwyższy wynik w zakresie postrzegania zrównoważonego rozwoju, oceniany na 5,14 na 10. BASF ma najwyższą wartość postrzegania zrównoważonego rozwoju na poziomie 301 mln USD.

BASF po raz kolejny zajmuje pierwsze miejsce jako najcenniejsza marka chemiczna na świecie, wyceniana na 8,4 mld USD

BASF (wartość marki na stałym poziomie 8,4 mld USD) jest światowym liderem branży chemicznej już dziewiąty rok z rzędu, ponownie będąc najcenniejszą marką w branży.

Co roku wiodąca firma konsultingowa Brand Finance, zajmująca się doradztwem w zakresie wyceny marek , poddaje testowi 5000 największych marek i publikuje ponad 100 raportów, oceniając marki we wszystkich sektorach i krajach. 25 najcenniejszych i najsilniejszych marek Chemicals na świecie znalazło się w corocznym rankingu Brand Finance Chemicals 25 2023 .

David Haigh, prezes Brand Finance, skomentował:

„Wzrost wartości marki w branży chemicznej był stały, ale w ubiegłym roku zwolnił. W przeszłości przemysł był w dużym stopniu uzależniony od rosyjskiego gazu. Marki chemiczne stoją przed kolejnymi wyzwaniami makroekonomicznymi i związanymi z łańcuchem dostaw. Marki muszą wykazywać się większą kreatywnością i elastycznością, aby radzić sobie z tymi przeszkodami, zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej. Obejmuje to marki utrzymujące silne relacje ze swoimi dostawcami w celu uzyskania tej przewagi konkurencyjnej”.

Dodaj ofertę pracy