biester
Wiadomości

Mono saszetki na żywność dla niemowląt

Ella's Kitchen wprowadziła na rynek swoją pierwszą jednomateriałową torebkę i dąży do tego, aby do końca 2024 roku 73% jej torebek z jedzeniem dla niemowląt nadawało się w pełni do recyklingu.

Jednomateriałowa saszetka The Green One została wprowadzona na rynek w zeszłym miesiącu. Teraz firma stara się przepakować cały swój asortyment produktów pasteryzowanych w ciągu następnych osiemnastu miesięcy, mając na celu poprawę możliwości recyklingu swojego asortymentu opakowań poprzez usunięcie dodatkowej ilości aluminium. Ella's Kitchen twierdzi również, że udowodniono zgodność The Green One z brytyjskim systemem recyklingu.

Do końca przyszłego roku pasteryzowane produkty dla dzieci w wieku powyżej 4 miesięcy zostaną zastąpione opakowaniami jednomateriałowymi, ale pozostałe 25% torebek na 7 i 12 miesięcy + wymaga torebek jednomateriałowych, które wytrzymają inny proces gotowania. W odpowiedzi Ella's Kitchen zamierza współpracować z producentami opakowań, aby zapewnić ich przyszłe przejście na materiał w pełni nadający się do recyklingu.

Obecna zmiana przewiduje zwiększenie możliwości recyklingu torebek w sektorze żywności dla niemowląt z obecnych 6% do 40% do końca 2024 r. 

Dyrektor generalny Ella's Kitchen, Mark Cuddigan, powiedział: „Pozytywny wpływ leży u podstaw misji Ella's Kitchen, ponieważ staramy się być dobrzy dla małych brzuszków, dobrzy dla planety i robić dobre interesy. Od przekształcania naszych opakowań i wyznaczania ambitnych celów opartych na nauce, po wspieranie różnorodności i integracji, każdy nasz krok odzwierciedla naszą odpowiedzialność za pozostawienie trwałej spuścizny.

 

Dodaj ofertę pracy