biester
Wiadomości

Partnerstwo Clariter i Makpol Recykling

Być może w Polsce także powstanie instalacja recyklingu chemicznego. Clariter Poland oraz Makpol Recykling ogłosiły podpisanie strategicznej umowy o współpracy, znacznie przybliżającej Clariter do rozpoczęcia działalności komercyjnej w Polsce. W ramach tej współpracy Makpol będzie dostarczał surowce odpadowe z tworzyw sztucznych do przyszłego zakładu produkcyjnego Clariter w Polsce, zapewniając bezpieczeństwo dostaw dzięki optymalnej mieszance surowców.

Firma Clariter opracowała zastrzeżony proces recyklingu chemicznego, który może rozwiązać rosnący na świecie problem odpadów z tworzyw sztucznych. Unikalna i opatentowana technologia firmy Clariter kończy życie plastikowych odpadów, przekształcając je w wysokiej jakości, czyste produkty przemysłowe, w tym rozpuszczalniki alifatyczne, białe oleje mineralne i woski parafinowe.

Clariter, prowadząc obecnie pilotażowy zakład badawczo-rozwojowy w Gliwicach w Polsce oraz przemysłowy zakład demonstracyjny w RPA, jest na zaawansowanym etapie tworzenia wielu obiektów na skalę komercyjną na całym świecie. Obiekt komercyjny Clariter podda recyklingowi do 60 000 ton odpadów z tworzyw sztucznych i jest przeznaczony do produkcji 50 000 ton zrównoważonych produktów rocznie.
„ Jesteśmy zachwyceni współpracą z Makpol Recykling ” – powiedział Grzegorz Lada, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu Clariter w Polsce. „ Współpraca z Makpol Recykling, firmą przetwarzającą rocznie ponad 200 000 ton odpadów, w pełni zaspokoi potrzeby surowcowe Clariter dla naszego przyszłego zakładu handlowego w Polsce ”.

„ Makpol Recykling specjalizuje się w produkcji wysokokalorycznych paliw alternatywnych oraz odzysku surowców wtórnych z surowców segregowanych ” – kontynuował. „ Szeroka wiedza i doświadczenie Makpola sprawiają, że jest on idealnym partnerem do takiej współpracy. To kamień milowy w realizacji naszego polskiego projektu. 

„ Nieustannie poszukujemy innowacyjnych technologii gospodarowania odpadami, aby sprostać potrzebom naszych klientów i zwiększyć nasz zrównoważony rozwój ” – powiedział Robert Kościelniak, Prezes Zarządu Makpol. „ Chociaż utrzymujemy wysoką zdolność przetwarzania odpadów w energię, zależy nam również na maksymalizacji potencjału i wykorzystania odpadów z tworzyw sztucznych, a współpraca z Clariter pozwala osiągnąć ten cel. Z wielką ekscytacją czekamy na efekty naszej współpracy z Clariter. 

Komentarz: podane tutaj wielkości traktujemy z lekkim przymrużeniem oka...

Dodaj ofertę pracy