biester
Wiadomości

BASF i CIECH: inwestycja w recykling chemiczny

BASF mocno angażuje się w recykling chemiczny. Tym razem koncern zainwestował w technologię szwajcarskiego startupu DePoly. Co ciekawe, partnerem w inwestycji jest Ciech poprzez wehikuł inwestycyjny Ciech Ventures.

Zespół DePoly
Zespół DePoly

DePoly to założona w 2020 roku firma opracowująca technologię recyklingu chemicznego, która przekształca strumienie mieszanych odpadów poużytkowych i poprzemysłowych poliestrowych tworzyw sztucznych, a także tkanin i włókien zawierających poliester, z powrotem w ich prekursory w pierwotnej jakości. Ten proces jest energooszczędny — działa w temperaturze pokojowej i przy standardowym ciśnieniu, bez konieczności wstępnego sortowania, mycia wstępnego lub usuwania materiałów zanieczyszczających. 

BASF współprowadziło rundę finansowania początkowego DePoly w wysokości 12,3 mln CHF wraz z Wingman Ventures, z udziałem Beiersdorf, Infinity Recycling, CIECH Ventures, Angel Invest i innych. Wpływy z rundy finansowania umożliwią DePoly przyspieszenie skalowania i rozwoju procesu depolimeryzacji, co doprowadzi do budowy zakładu demonstracyjnego, który ma zostać uruchomiony w 2024 roku.

Dodaj ofertę pracy