KGL_new
Wiadomości

54 000 ton rPET rocznie w Polsce

ALPLA rozbudowuje zakład recyklingu w Polsce. Trzecia linia ekstruzyjna dla Zespołu Recyklingu PET ( PRT ) Radomsko.

ALPLA kontynuuje globalną ekspansję swojej gospodarki o obiegu zamkniętym, rozbudowując swój zakład recyklingu w Radomsku. Działający na arenie międzynarodowej specjalista ds. opakowań i recyklingu inwestuje około ośmiu milionów euro w trzecią linię wytłaczania w zakładzie. Roczna zdolność produkcyjna wzrośnie z 30 000 do 54 000 ton  PET przeznaczonego do recyklingu spożywczego (rPET). To sprawia, że Zespół Recyklingu PET ( PRT ) Radomsko jest jednym z największych tego typu zakładów recyklingu w Europie.

Dziesięć lat po otwarciu Zespół Recyklingu PET ( PRT ) Radomsko jest jednym z największych zakładów recyklingu tego surowca w Europie o zdolności produkcyjnej 54 000 ton peletu spożywczego rPET rocznie.

ALPLA oznacza zrównoważone rozwiązania w zakresie opakowań z tworzyw sztucznych. Jako dostawca systemów opracowujemy produkty zoptymalizowane pod kątem recyklingu, przetwarzamy duże ilości recyklatu w produkcji i dbamy o efektywny recykling. Dzięki naszej globalnej koncentracji na recyklingu i naszemu zaangażowaniu w Europie Środkowej i Wschodniej wnosimy znaczący wkład w regionalny w cykl „od butelki do butelki — wyjaśnia Dietmar Marin, dyrektor zarządzający działu recyklingu firmy ALPLA .

Promowanie pętli recyklingu
Do 2025 r. wszystkie butelki PET po napojach w UE powinny zawierać co najmniej 25 procent materiału pochodzącego z recyklingu poużytkowego ( PCR ). Wraz z rozbudową zakładu w Polsce,  ALPLA tworzy podstawy do spełnienia wymagań UE na rynkach regionalnych. „Aktywnie współpracujemy z klientami w celu tworzenia zamkniętych obiegów dla opakowań PET i towarzyszymy im na ścieżce zrównoważonego rozwoju. W tym celu już dziś dbamy o zaspokojenie potrzeb jutra i mamy już kilka doskonałych przykładów w rzeczywistości – podkreśla Mariusz Musiał, ALPLA Country Manager Polska. Dzięki tej inwestycji kierujemy się w szczególności na rynek polski i zapewniamy naszym klientom wystarczającą ilość rPET – dodaje Beata Szynkiewicz-Razik, dyrektor handlowy PRT Radomsko .

Instalacja trzeciej linii do wytłaczania w Radomsku stworzy dwanaście dodatkowych miejsc pracy i powiększy zespół do ponad 100 pracowników. “ PRT Radomsko od ponad dziesięciu lat jest synonimem najwyższej jakości i doskonałych wyników operacyjnych. Rozbudowa zakładu jest potwierdzeniem naszej wysoce zmotywowanej ekipy i umacnia naszą pozycję na rynku – mówi Kierownik Zakładu Marcin Jabłoński.

ALPLA inwestuje rocznie około 50 milionów euro w globalną ekspansję swojej działalności w zakresie recyklingu. Całkowita roczna zdolność produkcyjna wszystkich firm zajmujących się recyklingiem w koncernie wynosi około 266 000 ton dla rPET i 74 000 ton dla rHDPE.

Dodaj ofertę pracy