biester
Wiadomości

Gospodarka Obiegu Zamkniętego w polskich realiach

Gospodarka Obiegu Zamkniętego w polskich realiach. Wpływ zmian prawnych na producentów folii i opakowań. Co będzie się działo w 2024? - to tytuł wykładu, jaki podczas Konferencji Foliowej 2023 wygłosi prof. dr hab. Inż. Artur Bartkowiak reprezentujący Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie i Stowarzyszenie Natureef.

UE stawia ambitne cele w rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego. Dotyczy to zwłaszcza produkcji opakowań. Nowe przepisy mają zmniejszyć ilość odpadów opakowaniowych i ulepszyć projektowanie opakowań, a także wzmocnić recykling. Wysłuchanie wykładu oraz możność zadawania pytań prof. Bartkowiakowi to "must be" każdego poważnie traktującego swój biznes producenta opakowań.

Segment tematyczny GOZ jest wyraźnie reprezentowany na tegorocznej edycji Konferencji Foliowej. dr hab. inż. Patrycja Wojciechowska (prof. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), dr inż. Karolina Wiszumirska (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Stowarzyszenie Natureef) wygłoszą prelekcję na temat:  Znakowanie opakowań w GOZ - twierdzenia dotyczące ekologiczności.

Natomiast Adam Fotek (J.S. Hamilton Poland) omówiSubstancje niezamierzone w tworzywach sztucznych (NIAS) – produkty rozpadu, reakcji, zanieczyszczenia i dodatki niedozwolone, a wymagania prawne dotyczące bezpieczeństwa żywności.

 

Strona Konferencji: https://eplastics.pl/konferencje/konferencja/10

Kto weźmie udział w Konferencji: https://eplastics.pl/wiadomosci/pb/14732-kto-bedzie-na-konferencji-foliowej-2023

Rejestracja udziału: https://eplastics.pl/konferencje/wez-udzial/10

Dodaj ofertę pracy