biester
Wiadomości

HEINZ: nakrętka do recyklingu

Heinz uzupełnia swoje butelki do ketchupu pomidorowego zakrętką „w 100% nadającą się do recyklingu”. W ten sposób całe opakowanie będzie recyklingowalne. Firma twierdzi, że 300 milionów plastikowych nakrętek będzie poddawanych recyklingowi każdego roku.

Zakrętka z jednego materiału, która ma zostać wprowadzona na rynek w sierpniu, została zaprojektowana z myślą o łatwym recyklingu i podobno zapewnia taką samą funkcję, jak poprzedni projekt. Zastępuje elastyczny silikonowy zawór standardowej nasadki, który stanowił wyzwanie dla możliwości recyklingu.

Ponadto badanie przeprowadzone przez firmę Heinz w 2020 r. sugeruje, że nowa nakrętka pomaga konsumentom wycisnąć więcej keczupu z butelki, gdy jest ona prawie pusta.

Napis „100% nadający się do recyklingu” na zakrętce będzie identyfikował butelki z nowym projektem. Jego wprowadzenie ma zmniejszyć ograniczenia od składowania odpadów i przyczynić się do realizacji szerszego celu, jakim jest zmniejszenie zużycia pierwotnego plastiku przez firmę o 20% do 2030 r. – a także sprawienie, aby wszystkie opakowania nadawały się do recyklingu, ponownego użycia lub kompostowania do 2025 r.

Dodaj ofertę pracy