biester
Wiadomości

Nowa marka ALPLArecycling

Działająca na całym świecie Grupa ALPLA od 2005 r. inwestuje w rozbudowę własnych mocy produkcyjnych w zakresie recyklingu. Firma zajmująca się opakowaniami z tworzyw sztucznych posiada obecnie 13 zakładów, w tym cztery spółki joint venture z partnerami regionalnymi i zamierza do 2025 r. wszystkie aktywa recyklingowe pod nową marką ALPLARecycling . Moce produkcyjne w recyklingu podwoiły się od 2021 roku.

ALPLA koncentruje się na recyklingu mechanicznym i od 2021 r. inwestuje ponad 50 milionów euro rocznie w globalną ekspansję swojej działalności. Dzięki nowym zakładom, rozbudowie istniejących obiektów, spółkom joint venture i strategicznym przejęciom roczna zainstalowana i przewidywana zdolność produkcyjna podwoiła się do 350 000 ton materiału PCR. Wraz z niedawno ogłoszoną budową nowego zakładu w RPA oraz rozbudową zakładu w Polsce, roczne zdolności produkcyjne wynoszą 266 000 ton rPET i 84 000 ton rHDPE.

Około 1 100 pracowników firmy ALPLA zajmuje się recyklingiem. Oprócz produkcji wysokiej jakości rPET i rHDPE w 13 zakładach, w tym w czterech spółkach joint venture z partnerami regionalnymi, firma koncentruje się na opracowywaniu zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych z dużym udziałem materiałów pochodzących z recyklingu, optymalnymi możliwościami recyklingu i niską wagą. Rosnące znaczenie sektora recyklingu, silna ekspansja i rosnący popyt doprowadziły obecnie do powstania marki ALPLArecycling wraz z własną stroną internetową. Znajdziesz tam obszerne informacje na temat recyklingu w firmie ALPLA , dostępnych produktów oraz lokalizacji zakładów recyklingu i wspólnych przedsięwzięć.

„ Co roku produkujemy więcej wysokiej jakości, przystępnych cenowo i zrównoważonych opakowań ze zużytych opakowań. Dzięki własnej produkcji, rozwojowi i optymalizacji materiałów zapewniamy jakość i ilość, jednocześnie wzmacniając regionalne i krajowe pętle recyklingu” – podkreśla Philipp Lehner, dyrektor generalny firmy ALPLA . Recykling tworzyw sztucznych zmniejsza zużycie węgla nawet o 90 procent, zmniejsza ilość odpadów oraz tworzy wartość i miejsca pracy w zakładach.

' Nasze wieloletnie doświadczenie i dostęp do własnych materiałów dają naszym klientom przewagę konkurencyjną. Nowa marka jest wyraźnym zobowiązaniem do recyklingu i do naszych planów ekspansji na rozwijających się rynkach” – wyjaśnia Dietmar Marin, Dyrektor Zarządzający Działu Recyklingu w firmie ALPLA . W najbliższych latach firma zintensyfikuje swoją działalność na obszarach takich jak południowa Afryka, Bliski Wschód oraz region Azji i Pacyfiku. „Zainteresowanie zrównoważonymi opakowaniami rośnie na całym świecie. Jesteśmy obecni jako pionierzy we wszystkich regionach świata i już teraz jesteśmy silnym partnerem dla przyszłych rozwiązań” – mówi Marin.

Cel recyklingu: 25% materiału PCR
do 2025 r. Firma ALPLA przetwarza obecnie 20% materiału PCR i zamierza zwiększyć ten udział do co najmniej 25% do 2025 r. Ponadto do tego czasu wszystkie rozwiązania opakowaniowe mają w pełni nadawać się do recyklingu. Od 2018 roku firma jest częścią New Plastics Economy, inicjatywy Fundacji Ellen MacArthur. „Głęboko wierzymy w plastik jako materiał nadający się do recyklingu oraz w sukces zamkniętych obiegów między butelkami. Naszym zaangażowaniem chcemy tworzyć infrastrukturę w jak największej liczbie krajów, podnosić świadomość, a tym samym generować wartość dodaną dla środowiska, gospodarki i społeczeństwa – mówi Günther Lehner, Przewodniczący Rady Doradczej Spółki.

Dodaj ofertę pracy