biester
Wiadomości

Braskem zwiększa produkcję biopolimerów o 30%

W czerwcu firma Braskem zakończyła 30-procentowy wzrost mocy produkcyjnych swojej fabryki bioetylenu, zlokalizowanej w kompleksie petrochemicznym Triunfo, Rio Grande do Sul, Brazylia. Inwestycja o wartości 87 mln USD ma na celu zaspokojenie rosnącego światowego zapotrzebowania na zrównoważone produkty. Zakład pracuje obecnie ze zwiększoną wydajnością, z 200 000 do 260 000 ton/rok. Bioetylen firmy Braskem jest wytwarzany z etanolu z trzciny cukrowej pozyskiwanego w sposób zrównoważony, który usuwa CO 2 z atmosfery i magazynuje go w produktach codziennego użytku.

Inicjatywa ta stanowi ważny postęp w realizacji ambicji firmy, by do 2030 roku zwiększyć produkcję biopolimerów do miliona ton i osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku.

„Zwiększenie zdolności produkcyjnej bioetylenu wzmacnia zaangażowanie Braskem w zrównoważony rozwój i innowacje oraz dowodzi sukcesu strategii, w którą zaangażowaliśmy się trzynaście lat temu, kiedy uruchomiliśmy pierwszą na świecie produkcję polietylenu pochodzenia biologicznego na skalę przemysłową z wykorzystaniem zastrzeżonej technologii. Chcemy zaspokoić zapotrzebowanie społeczeństwa i klientów na produkty o mniejszym wpływie na środowisko” — wyjaśnia Walmir Soller, wiceprezes O/P na Europę i Azję, odpowiedzialny za globalny biznes biotechnologiczny I'm green TM .

Każda tona plastikowej żywicy wyprodukowanej z surowca odnawialnego oznacza usunięcie 3 ton CO 2 z atmosfery. Od momentu powstania zakładu w 2010 roku wyprodukowano ponad 1,2 miliona ton biopolietylenu I'm green TM . Niedawny wzrost mocy produkcyjnych usunie około 185 000 ton ekwiwalentu CO 2 rocznie.

Dodaj ofertę pracy