biester
Wiadomości

Plastik jest "obiektem nienawiści"

Tak uważa założony niedawno brytyjski startup Necessary Good, dostarczający kosmetyki do pielęgnacji skóry. Opakowanie jest kluczowym elementem koncepcji marketingowej: „Formuły, które kochasz, bez opakowania, którego nienawidzisz”. Aby sprostać temu twierdzeniu, startup opiera się na torebkach z włókna nadającego się do kompostowania w domu i szklanej butelce wielokrotnego użytku.

Startup zachęca swoich klientów do jak najczęstszego uzupełniania szklanych butelek. Jednocześnie jednak oferuje bezpłatną wymianę zużytych butelek na nowe, jeśli z czasem pojemniki staną się zbyt nieestetyczne w opinii konsumentów. Opakowanie nie jest jednak całkowicie pozbawione plastiku. Butelki są wyposażone w wkręcane atomizery, rurki do zanurzania z nasadkami, pompki do balsamów i zakrętki jako zamknięcia.

Być może wynika to również z tego, że marka na swojej stronie internetowej skupia się przede wszystkim na wkładkach do napełniania. Necessary Good postrzega je jako „idealne rozwiązanie problemu odpadów w przemyśle kosmetycznym”. Konkretnie, według firmy:

  • Woreczki uzupełniające „OnRepeat” są wykonane z w pełni nadającej się do kompostowania celulozy i pokryte powłoką pochodzenia biologicznego, która również nadaje się do kompostowania.
  • Opakowanie zewnętrzne składa się ze składanego kartonu wykonanego w 100% z makulatury i w 100% nadaje się do recyklingu. Uzupełnieniem jest certyfikacja FSC.
  • Co ciekawe, wbrew  sloganom („Pracujemy nad zmniejszeniem naszego śladu węglowego i byciem jak najbardziej bezodpadowym”), Necessary Good nie rezygnuje z opakowania zewnętrznego.

 Necessary Good mówi to wprost: nie chcemy opakowań, których klienci nienawidzą. Chodzi o plastik. I w pewnym sensie chodzi o opakowanie samo w sobie, ponieważ opakowanie ma być jak najbardziej „bezodpadowe”. Nawet jeśli puryści i aktywiści mogą znaleźć tutaj sprzeczności, firma jest zapewne na drodze do zrobienia dobrego interesu.

Nawet plastikowa Barbie jest już eko-wojowniczką :)

Dodaj ofertę pracy