KGL_new
Wiadomości

Mono PE saszetka na jogurt

Dow współpracuje z firmą mleczarską Mengniu nad wprowadzeniem przeznaczonej do recyklingu saszetki mono-PE na produkty jogurtowe w dążeniu do gospodarki o obiegu zamkniętym w Chinach.

Wprowadzając żywice Dow INNATE TF-BOPE do opakowania, firmy mają nadzieję zapewnić zarówno produktywność, jak i wysoką jakość estetyki opakowania – a także jego kompatybilność z odpowiedzialnym recyklingiem i technologią recyklingu mechanicznego, zamykając obieg tradycyjnie trudnych do opakowania z recyklingu.

Oferowanie jednomateriałowego rozwiązania w zakresie opakowań produktów jogurtowych ma również na celu zapewnienie konsumentom szerszego wyboru w zakresie zrównoważonych opakowań.

Przewiduje się, że nowy projekt – który zadebiutuje na Międzynarodowym Forum Mleczarskim 2023 w Hohhot w dniach 4-7 sierpnia – przyczyni się do osiągnięcia celu Mengniu, jakim jest osiągnięcie do 2025 roku opakowań w 100% technicznie nadających się do recyklingu i wdrażanie opakowań niskoemisyjnych we wszystkich liniach produktów.

„Partnerstwo z Mengniu jest kamieniem milowym dla obu marek na drodze do pionierskich opakowań na nabiał wykonanych w całości z PE, zaprojektowanych z myślą o recyklingu w Chinach” — powiedział Bambang Candra, wiceprezes handlowy ds. Azji i Pacyfiku w Dow Packaging and Specialty Plastics. „Ambicja tego kraju, by działać na rzecz miast zeroodpadowych, zmieniła sposób, w jaki radzi sobie z odpadami z tworzyw sztucznych.

„Ta współpraca jest znaczącym krokiem w ułatwianiu recyklingu i zwiększaniu możliwości przekształcania opakowań z recyklingu w zastosowania o wysokiej wartości poprzez odpowiedzialną utylizację i odpowiedni proces recyklingu, zmniejszając zależność naszej branży od zasobów nieodnawialnych. Poprzez nasze zaawansowane możliwości badawczo-rozwojowe staramy się pomagać właścicielom marek, takim jak Mengniu, w podejmowaniu działań i wypełnianiu ich zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju”.

Dodaj ofertę pracy