biester
Wiadomości

Czym się kierować przy wyborze pierwszego pracodawcy w IT?

Poszukiwanie pierwszej pracy nigdy nie jest łatwe. Dotyczy to również branży IT, w której wciąż brakuje pracowników, a procesy rekrutacji są bardzo dynamiczne. Masz już gotowe CV i zamierzasz szukać pracy? Z naszego artykułu dowiesz się, czym najlepiej kierować się przy wyborze pracodawcy.

Sprawdź opinie o pracodawcy i oceń możliwości rozwoju

Z jaką firmą związać zawodową przyszłość? Wybór ofert pracy w IT może przyprawić o zawrót głowy! Zanim postanowisz wysłać CV do działów rekrutacji, dokładnie sprawdź wszelkie informacje o danej marce. Jak to zrobić? Odwiedź stronę internetową pracodawcy, obejrzyj jego portfolio i poczytaj opinie na forach. Zobacz, jak wypowiadają się o firmie pracownicy. To jedne z decydujących czynników podczas decyzji, czy warto przesłać CV do danej firmy.

Oferty pracy w IT znajdziesz na: https://theprotocol.it/

Być może zastanawiasz się, jak stwierdzić, czy firma, do której chcesz zaaplikować, jest w stanie zapewnić Ci rozwój? Zwróć uwagę na jej wielkość, strukturę poszczególnych działów i aktualnie realizowane projekty. Możesz też sprawdzić dane na temat kapitału danego podmiotu. Stawiaj na start-up`y lub na duże firmy, które wciąż pozyskują nowych klientów i sukcesywnie pną się coraz wyżej w rankingach innowacyjności.

Wybierz idealny dla siebie tryb pracy

Na portalach ogłoszeniowych z łatwością znajdziesz opcję sortowania ofert według trybu pracy. Być może mieszkasz w małym miasteczku, oddalonym od większych aglomeracji o 100 czy 200 km? Jeśli tak, szukaj oferty pracy zdalnej, w ten sposób będziesz miał większy zakres możliwości. Wśród dostępnych propozycji z łatwością wybierzesz opcję na miarę swoich potrzeb. Lubisz stały kontakt z ludźmi? Marzysz o swojej pierwszej pracy w openspace? Wyślij CV do firm, oferujących współpracę stacjonarną.

Https://www.pracuj.pl/: Twoje źródło wiedzy o rynku pracy IT

Chcesz pracować zadaniowo i realizować część obowiązków służbowych poza biurem? Wybierając oferty pracy w IT, zaznacz, że interesuje Cię praca w systemie hybrydowym. Takie rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne, jeśli nie zamierzasz codziennie poświęcać czasu, stojąc w korku w drodze do siedziby firmy.

Zwróć uwagę na możliwości zarobków

Zarobki w branży IT należą do najwyższych na rynku. Jako początkujący pracownik nigdy nie otrzymasz tak wysokiej pensji, jak doświadczeni w branży specjaliści. Wynagrodzenia powyżej 10 000 zł osiągają bowiem jedynie specjaliści z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. Czym więc kierować się przy wyborze pierwszego pracodawcy? Czy kwestia finansów powinna być najważniejszym kryterium selekcji ofert? Zdecydowanie nie! Pierwsza praca w IT z pewnością nie będzie przynosiła spektakularnych przychodów. Oszacuj więc minimalny pułap wynagrodzenia, które jesteś w stanie zaakceptować i filtruj oferty pracy pod kątem widełek płacowych. Warto pamiętać, aby Twoje oczekiwania były też dostosowane do warunków rynkowych.

Podsumowanie

To zupełnie naturalne, że każdy kandydat szuka dla siebie najkorzystniejszej propozycji pracy w IT. Zawsze dokładnie sprawdzaj firmy, do których aplikujesz. Upewnij się, że są to rozwojowe przedsiębiorstwa, ukierunkowane na rozwój i innowacyjność. Wybieraj jedynie tych pracodawców, którzy proponują godną pensję i możliwości awansu. Pierwsza praca w działach IT ułatwia zdobycie nowych kompetencji i stanowi istotny punkt w Twoim CV. Buduj więc karierę świadomie i zadbaj o własny wizerunek, aplikując wyłącznie do renomowanych firm.

Materiał Partnera

Dodaj ofertę pracy