biester
Wiadomości

Butelki do wina z rPET w USA

Australijski koncern Amcor ogłosił wprowadzenie pierwszych w USA butelek do wina z rPET. Butelki o pojemności 0,75 litra, całkowicie wykonane z rPET zawierają trunki kalifornijskiej winnicy Ron Rubin.

W butelkach rPET znalazły się cztery odmiany winorośli z rocznika 2022 – Vin Rosé, Pinot Grigio, Chardonnay i Sauvignon Blanc – pod marką Blue Bin. Amerykański producent wina podkreśla dużą redukcję emisji gazów cieplarnianych w porównaniu z konwencjonalnymi butelkami, ponieważ butelki szklane powodowałyby większy o 30% ślad węglowy wina. Mówi się, że butelki wina wykonane z PET są o 85% lżejsze niż butelki szklane i powodują mniejszą o jedną trzecią emisję gazów cieplarnianych. Dodatkowym plusem jest możliwość delektowania się winem w miejscach, gdzie preferowane są nietłukące pojemniki: na plaży, w łaźniach czy na biwaku.

Butelki Blue Bin mają od wewnątrz cienką barierę tlenową wykonaną ze szkła (Plasmax), aby zapobiec bezpośredniemu kontaktowi zawartości z rPET. Według firmy nazwa linii, Blue Bin, jest aluzją do pochodzenia materiału pochodzącego z recyklingu, z którego wykonane są butelki.

Dodaj ofertę pracy