biester
Wiadomości

Zakrętka Mono-PET do butelek

Origin Materials wyprodukowała zakrętkę z mono-PET, aby usprawnić recykling pokonsumencki butelek PET i utorować drogę dla „PET w 100% z recyklingu” od zakrętki do butelki.

Według Origin,  nakrętki mogą być produkowane ze wszystkich rodzajów PET, w tym rPET i pierwotnego PET pochodzenia biologicznego. Zgłoszony do opatentowania projekt ma na celu wprowadzenie butelek wykonanych z jednego materiału na rynek pakowanych towarów konsumpcyjnych i zwiększenie wskaźników recyklingu.

W przeciwieństwie do tradycyjnych nakrętek, nakrętka PET firmy Origin nie musi być oddzielana od butelki podczas procesu recyklingu, co oznacza, że ​​konsumenci mogą wyrzucić opakowanie z wciąż założoną nakrętką. Oczekuje się, że zbiegnie się to z obowiązkami związanymi z zakrętkami, które mają na celu zmniejszenie ilości plastikowych śmieci przedostających się do środowiska naturalnego poprzez wymaganie, aby zakrętki pozostawały przymocowane do butelek przez cały cykl życia produktu.

W rezultacie rośnie zapotrzebowanie na zgodne rozwiązania. Ponadto przewiduje się, że globalny rynek zamknięć jest obecnie wart 65 miliardów dolarów i ma osiągnąć 96 miliardów dolarów do 2030 r. – Origin twierdzi, że jego zakrętka jest „konkurencyjną cenowo” odpowiedzią na te potrzeby.

Uważa się również, że PET zapewnia lepsze właściwości barierowe dla tlenu i CO2 niż standardowe materiały nasadek, takie jak HDPE i PP.

Dodaj ofertę pracy