biester
Wiadomości

GA Polyolefins Partnerem Konferencji Foliowej 2023

Grupa Azoty Polyolefins S.A. – producent polipropylenu pod marką Gryfilen® została Partnerem Surowcowym Konferencji Foliowej 2023.

Grupa Azoty Polyolefins S.A. zrealizowała jedną z największych inwestycji w europejskim przemyśle petrochemicznym. Projekt „Polimery Police” to zintegrowany kompleks chemiczny obejmujący instalację do produkcji propylenu metodą odwodornienia propanu (PDH) oraz instalację do produkcji polipropylenu (PP), morski terminal gazowy oraz platformę logistyczną i instalacje pomocnicze.

Docelowo moce produkcyjne instalacji w Policach wyniosą blisko 440 tys. ton polipropylenu rocznie.

Produkowany w Policach Gryfilen® obejmuje portfolio ponad 30 typów polipropylenu do zastosowań w wielu segmentach, w tym dla branży opakowań.

Homopolimery Gryfilen® to idealne rozwiązanie dla opakowań elastycznych i sztywnych, kopolimery udarowe Gryfilen® zostały zaprojektowane tak, aby zachować właściwości wyrobów w najbardziej wymagających warunkach użytkowania, a kopolimery randomiczne Gryfilen®, gwarantują najwyższe standardy bezpieczeństwa, szczególnie opakowań produktów spożywczych, co czyni je doskonałym wyborem dla przetwórców, poszukujących niezawodnych i bezpiecznych rozwiązań.

 

Piotr Błaszczak, Manager ds. Wsparcia Technicznego Grupy Azoty Polyolefins S.A. przedstawi uczestnikom konferencji właściwości i rozwiązania zastosowane w produkcji polipropylenu w fabryce w Policach.

 

W Konferencji udział weźmie zespół Grupy Azoty Polyolefins S.A., który udzieli wszelkich informacji na temat portfolio produktów Gryfilen®.

Pojawienie się na rynku nowego producenta PP znacząco wzmocni stabilność i elastyczność producentów opakowań ze względu na szybszą logistykę i zapewnienie odpowiedniej reakcji na nowe wymagania rynku. Stabilność i szybkość dostaw surowca to podstawa ciągłej i elastycznej produkcji będącej źródłem przewagi konkurencyjnej na rynku.

 

 

W imieniu Grupy Azoty Polyolefins SA

zapraszamy producentów opakowań z tworzyw sztucznych

na Konferencję Foliową 2023: 

 

 

Dodaj ofertę pracy