biester
Wiadomości

Plastic Solutions Partnerem Konferencji Recyklingowej 2023

Innowacyjny producent compoundów z regranulatów PCR został Partnerem Recyklingowym Konferencji.

Moce produkcyjne spółki z Gniezna to ok. 1 500 ton wysokojakościowych powtarzalnych compoundów miesięcznie. Najwięcej produkuje polipropylenów wtryskowych o indeksie płynięcia od 10 – 45. Z powodzeniem modyfikuje udarność oraz sztywność tworzywa. Napełnia materiał minerałami oraz sama barwi w masie własne surowce. W ofercie Plastic Solutions znajdują się również polistyreny oraz ABS.

Kluczowi odbiorcy zlokalizowani są w Polsce, ale firma jest otwarta na cały rynek europejski i stara się już w tej chwili zaistnieć na rynku ukraińskim, który wg firmy, otworzy wkrótce duże nowe możliwości.

Spółka posiada stałe źródła zakupu materiałów takich jak przemiały, aglomeraty, płatki oraz regranulaty tworzyw sztucznych. Stara się opierać się na sprawdzonych i pewnych dostawcach.

Kluczowym działem firmy jest laboratorium. - Zainwestowałem ogromne środki finansowe w budowę tego działu i bez wahania przyznaję że była to właściwa inwestycja – uznaje Mateusz Sówka, Prezes Zarządu Plastic Solutions.

Miesięcznie firma przeprowadza ponad 2 500 badań, które określają całą mechanikę tworzyw sztucznych. Każdy zakupiony surowiec jest wstępnie badany i potem klasyfikowany pod względem przydatności do użycia dla danej receptury. Następnie po wyprodukowaniu compoundu, każdy granulat jest badany i potwierdzony wystawieniem odpowiednich dokumentów. Spółka wypracowała rygorystyczne procedury kontroli jakości oraz archiwizowania ogromnych ilości danych. Przechowuje próbki każdego wyprodukowanego w firmie compoundu. W formie cyfrowej przechowuje dane oraz wyniki, z których w każdej chwili można skorzystać.

W laboratorium określa się takie parametry jak indeks płynięcia, udarność, sztywność, zawartość metali ciężkich zgodnie z normą ROHS, badane są zgodność koloru oraz czystość polimerowa tworzyw za pomocą urządzenia DSC, a także zawartość nieorganiki oraz gęstość materiału.

Kluczowym zagadnieniem jest również barwienie tworzyw w masie z własnych barwników/monokoncentratów. Firma przygotowuje formuły pigmentacyjne we własnym zakresie co pozwala jej kompensować kolory w czasie rzeczywistym. Produkuje setki kolorów oraz ich różne warianty, albowiem każdy klient posiada swój indywidualny odcień koloru.

Plastic Solutions posiada certyfikat EuCertPlast poświadczający produkcję compoundów z PCR. Jest w trakcie wyrabiania certyfikatu RECYCLASS oraz ISO. Posiada certyfikat zgodności z dyrektywą RoHS oraz rozporządzeniem REACH.

Dodaj ofertę pracy