biester
Wiadomości

ALBIS Polska Partnerem Dystrybucyjnym Konferencji Recyklingowej 2023

ALBIS Polska to duży i kluczowy dla polskiego rynku dystrybutor tworzyw sztucznych. Spółka w 2022 zanotowała blisko 400 mln przychodów i znalazła się na II miejscu rankingu największych dystrybutorów tworzyw w Polsce pod względem przychodów netto ze sprzedaży.

Rozwój biznesu w obszarze dystrybucji recyklatów pozwolił ALBIS na zaangażowanie się w Konferencję Recyklingową 2023 i objęcie statusu Partnera Dystrybucyjnego Konferencji.

ALBIS ma już w swojej ofercie szereg zielonych tworzyw. Włoski GREENYL, producent zrównoważonego winylu, stosuje w produkcji płyt winylowych SKYPET® CR produkcji południowokoreańskiego SK Chemicals, który dystrybuuje Albis. Produkt zastępuje tradycyjnie używany w produkcji płyt prasowany PVC.

 

 

Od początku roku 2023 linie produktów ECOTRIA ® CR i SKYPET ® CR są certyfikowane zgodnie z REACH i są dystrybuowane przez ALBIS w całej Europie. Dzięki zastosowaniu do 99 procent tworzyw sztucznych poddanych recyklingowi chemicznemu produkty południowokoreańskiego producenta SK Chemicals mają niższy ślad węglowy niż ich odpowiedniki oparte na paliwach kopalnych, bez uszczerbku dla właściwości lub jakości. Są teraz częścią zrównoważonego portfolio produktów ALBIS.

Podczas Konferencji Recyklingowej 2023 Pan Wojciech Mariański (Application Development Engineer) wygłosi prelekcję pod tytułem: Tworzywa Sztuczne w Gospodarce Cyrkularnej.

Dodaj ofertę pracy