KGL_new
Wiadomości

GAMMA MECCANICA Partnerem Konferencji Recyklingowej 2023

Firma GAMMA MECCANICA, ceniony na polskim rynku dostawca linii do regranulacji tworzyw sztucznych, została Partnerem Branżowym tegorocznej edycji Konferencji Recyklingowej 2023.

Linie do regranulacji GAMMA MECCANICA znane są nie tylko z najwyższej jakości otrzymywanych regranulatów, ale również z wysokiego poziomu automatyzacji, wysokiej efektywności energetycznej, a także ze swojej solidnej budowy i trwałości.

Najbardziej zawansowane technologie GAMMA MECCANICA, technologia Tandem oraz Tandem PLUS przyczyniły się do rosnącego sukcesu firmy na rynku recyklingu odpadów poprzemysłowych i pokonsumenckich. Technologia Tandem pozwala na recykling trudnych materiałów, czyli takich, które są zadrukowane nawet w 100%, bardzo wilgotne (do 15%) oraz bardzo zanieczyszczone.

 

 

Dzięki zastosowaniu technologii Tandem PLUS, która łączy w sobie wytłaczarkę jednoślimakową z wytłaczarką dwuślimakową, prowadzony jest proces upcyklingu (rekompandowanie) polegający na przekształcaniu recyklowanych tworzyw sztucznych w nowe pełnowartościowe materiały o pożądanych właściwościach. Dzięki odpowiedniemu domieszaniu dodatków i wypełniaczy do recyklowanych materiałów uzyskuje się kompozycje materiałowe (rekompandy) o zmodyfikowanych własnościach i o parametrach mechanicznych, fizycznych i chemicznych dopasowanych do konkretnych zastosowań.

 

Aktualnie wiele z realizacji GAMMA MECCANICA to kompletne projekty „pod klucz”, projektowane i wykonywane zgodnie z indywidualnymi potrzebami i wymaganiami klienta. Takie projekty, oprócz linii do regranulacji, zawierają kompletne instalacje do wstępnej obróbki odpadów tj.: rozdrabniania, mycia i separacji.

 

 

Podczas Konferencji Recyklingowej 2023 Pan Eligiusz Sidor (wyłączny przedstawiciel GAMMA MECCANICA w Polsce) wygłosi prelekcję na temat: UPCYKLING – przekształcanie recyklowanych tworzyw sztucznych w nowe pełnowartościowe materiały o specjalnych właściwościach. w której przedstawi nowości GAMMA MECCANICA w zakresie recyklingu tworzyw sztucznych.

19.10.2023 Plastics Recycling Day w Warszawie

Dodaj ofertę pracy