KGL_new
Wiadomości

Zmiany w Polskim Recyklingu

Czy to idzie nowe w Stowarzyszeniu Polski Recykling? Obecny prezes złożył rezygnację.

Nowym prezesem stowarzyszenia został dotychczasowy wiceprezes Sławomir Pacek. Do zarządu wszedł również Jerzy Kamińśki (Repro-Plast). Skarbnikiem pozostał Mateusz Sówka (Plastic Solutions).

Sławomir Pacek zapewnia, że stowarzyszenie będzie kontynuować swoje działania w dążeniu do poprawy aktualnej sytuacji branży. – Niezmiennie dążymy do wprowadzania istotnych dla rozwoju recyklingu w Polsce ustaw, takich jak m.in. Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta. Od października nic się nie zmieniło polska branża recyklingu jest nadal w trudnej sytuacji – podkreśla Pacek. 

Ustępujący prezes Simon Dziak-Czekan znany był  w ciągu ostatnich lat z notorycznego ogłaszania końca recyklingu tworzyw sztucznych w Polsce, choć przychody i zyski zarówno firm, w których ma udziały, jak i całej branży, rosły dynamicznie w tym czasie. Nie wiadomo, skąd powziął takie przekonanie. Ustępujący prezes zapowiada skupienie się na rozwoju grupy firm, których wspólnym mianownikiem jest nazwa zaczynająca się od SPDC. W części tych projektów jego wspólnikiem biznesowym jest obecny prezes. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

Dodaj ofertę pracy