biester
Wiadomości

Zbiórka na odbudowę firmy

11 stycznia w podwarszawskim Ołtarzewie spłonęła hala spółki Becpak. To jeden z dwóch oddziałów spółki. W sieci powstała zrzutka na ratowanie zakładu założona przez jednego z pracowników. - Każda pomoc będzie nieoceniona – czytamy na stronie zrzutka.pl. Wg organizatora zrzutki pracę może stracić 50 osób.

„To był nieszczęśliwy wypadek. Przy procesie produkcji iskra spowodowała zapłon substancji chemicznej” – tak opisuje dramatyczny pożar Paweł Bednarski, menadżer odpowiadający w firmie Becpak za handel internetowy. To on założył na portalu zrzutka.pl zbiórkę na ratowanie firmy. - W środku mieliśmy maszyny i cały magazyn, a w nim 90% produktów do sprzedaży. Wszystko spłonęło i nie mamy czego sprzedawać. Teraz próbujemy się odbudować. Istniejemy 20 lat na rynku, to firma z wyłącznie polskim kapitałem, szukamy jakichś rozwiązań i każda pomoc będzie nieoceniona – tłumaczy pracownik firmy.

Zbiórka zaczęła działać. Wszystko podłączone jest pod konto spółki. W kilka dni udało się zebrać ponad 40 tys. zł z zakładanych 300 tys. - Oczywiście nie pokryje to strat, ale z pewnością pomoże zachować stanowiska pracy – wyjaśnia Bednarski.

Spółka Becpak w roku 2022 osiągnęłą przychód 54,5 mln PLN i zysk netto 2,7 mln PLN. Skumulowany zysk netto za lata 2022-2019 wyniósł 9 mln PLN. W tym samym czasie spółka uzyskała pomoc publiczną rzędu 0,4 mln PLN. Zapewne ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Blisko 100% udziałów  w spółce posiada Tomasz Becker.

Dodaj ofertę pracy