biester
Wiadomości

Nowy dystrybutor Hellweg w Polsce

FLEXAL Group Sp . z o. o. jest obecnie partnerem handlowym Hellweg Maschinenbau w Polsce. Firma jest odpowiedzialna za sprzedaż, instalację i doradztwo techniczne w zakresie pełnego asortymentu młynów tnących Hellweg.

Pracownicy FLEXAL podczas intensywnego szkolenia w Hellweg w Rötgen.  Od lewej do prawej: Dyrektor zarządzający Mark Hellweg, Mariusz Kruk, Michał Małecki, Marek Kopacki © Hellweg Maschinenbau
Pracownicy FLEXAL podczas intensywnego szkolenia w Hellweg w Rötgen. Od lewej do prawej: Dyrektor zarządzający Mark Hellweg, Mariusz Kruk, Michał Małecki, Marek Kopacki © Hellweg Maschinenbau

FLEXAL posiada dwudziestoletnie doświadczenie w sprzedaży maszyn oraz szeroką wiedzę na temat procesów technologicznych stosowanych w przemyśle tworzyw sztucznych. Oprócz młynów tnących firmy Hellweg, ofertę FLEXAL uzupełniają suszarki do granulatu, systemy centralnego podawania, przenośniki taśmowe, wytłaczarki laboratoryjne, roboty, dozowniki i inne.

Hellweg to światowy producent sterowanych cyfrowo maszyn rozdrabniających do efektywnego i energooszczędnego recyklingu tworzyw sztucznych. Oferta obejmuje małe młyny pomocnicze do mielenia wlewków po wysokowydajne systemy do części masywnych, folii i płyt, o wydajności do pięciu ton na godzinę i więcej.

Młyny do każdego zastosowania

Młyn boczny MDSi 340/150 Smart Control to najmocniejsza wersja serii o mocach napędowych od 1,5 kW do 4 kW dla wydajności mielenia od 10 kg/h do 80 kg/h. Ich głównym obszarem zastosowania jest zawracanie surowca w postaci nawet największych wlewków wtryskowych i gałązek wlewowych, bezpośrednio do jednej lub większej liczby wtryskarek. Ponadto (jako opcja), z młynem może być zintegrowane urządzenie podające paski krawędziowe, powstające w procesie wylewania folii.

Młyny centralne serii Hellweg 300 łączą kompaktową konstrukcję z wysoką wydajnością. Dzięki stabilnej obudowie maszyny oraz dużemu momentowi obrotowemu solidnego, masywnego rotora, umożliwiają rozdrabnianie z wysokim momentem obrotowym grubościennych wyprasek, płyt, wlewów, rur i profili, a przy zastosowaniu specjalnego rotora w wersji BR, nawet jedno-etapowe rozdrabnianie masywnych zlepów rozruchowych.

Nowy młyn do cięcia na mokro MDSGi 1500/600, wyposażony w podawanie wymuszone, przeznaczony jest do recyklingu folii. Solidny i trwały, oferuje niespotykanie korzystny stosunek wydajności do zużycia energii, co pozwala uzyskać bardzo niskie koszty operacyjne. Geometria cięcia jest również wyjątkowa. Płatki mają niezmiennie optymalną jakość, a także idealnie jednorodny rozkład wielkości cząstek i geometrię, dlatego świetnie nadają się do dalszego przetwarzania.

Cyfrowy system Smart Control, który jest dostępny dla wszystkich modeli, rejestruje parametry, takie jak: pobór mocy, prędkość obrotową silnika i temperaturę łożysk, a także stan zużycia noży, sit i pasków klinowych. Ponieważ może w sposób ciągły optymalizować stosunek obciążenia silnika do przepustowości, zapewnia szczególnie ekonomiczną pracę przy niewielkim wysiłku personelu obsługującego.

Dodaj ofertę pracy