KGL_new
Wiadomości

Recyklingowy kwartet w Holandii

Do przetwarzania odpadów pokonsumenckich (PE) i doniczek (PP) spółka zależna Veolia Nederland, Aufderhaar Kunststof Recycling w Vroomshoop, wykorzystuje aż cztery duże rozdrabniacze WEIMA do rozdrabniania wtórnego. Powstały regranulat jest następnie ponownie wykorzystywany do produkcji materiału opakowaniowego.

Aufderhaar Kunststof Recycling B.V.: na powierzchni około 11 000 m2 zatrudnionych jest piętnastu pracowników. Firma zajmuje się głównie recyklingiem polietylenu (PE) i polipropylenu (PP). Dotyczy to plastikowych materiałów opakowaniowych i odpadów domowych, a także plastikowych doniczek, z których większość pochodzi z Holandii i Europy.

 

„Kiedy niedawno zdecydowaliśmy się na naszą czwartą maszynę, rozdrabniacz jednowałowy WEIMA W5.18, z własnego doświadczenia wiedzieliśmy, że potrzebujemy niezawodnej maszyny, która spełni nasze wysokie wymagania” – mówi Sebastiaan Kok, kierownik produkcji. „Solidna konstrukcja w połączeniu z wysoką wydajnością napędu przekonały nas, że jest to najlepszy wybór dla naszych wymagań. A jeśli kiedykolwiek zajdzie potrzeba konserwacji, bezpośredni dostęp do wirnika przez szeroki otwór zapewnia nam mnóstwo miejsca do pracy Dzięki temu oszczędzamy cenny czas.”

 

 

Wszystkie niszczarki na czterech liniach recyklingu pracują w trybie ciągłym, w trybie trzyzmianowym. Napełnianie odbywa się za pomocą ładowarek kołowych, które przez całą dobę transportują wstępnie rozdrobniony materiał do dużych otworów zasypowych rozdrabniaczy WEIMA. Aufderhaar wymienia łopaty wirnika co 250 godzin, w zależności od materiału, aby zapewnić niezmiennie wysoką wydajność.

 

Pierwsze dwa rozdrabniacze tworzyw sztucznych zostały włączone do linii produkcyjnych w 2018 roku. Trzeci pojawił się dwa lata później, a czwarty w 2022 roku. W planach są już kolejne inwestycje. Najnowsza maszyna używana jest przez firmę Aufderhaar głównie do produkcji doniczek polipropylenowych. - Dzięki rozdrabniaczowi W5.18 firmy WEIMA jesteśmy teraz idealnie przygotowani do wydajnego recyklingu doniczek – mówi Sebastiaan Kok Po wstępnym rozdrobnieniu sprasowanych bel W5.18 rozdrabnia je na jednorodny płatek Wbudowany popychacz z wahadłowym ramieniem (powiedzielibyśmy „taran wahadłowy” zamiast „popychacz z wahadłowym ramieniem”) dociska materiał do rotora w sposób zależny od obciążenia. Płatki są następnie myte i wytłaczane.

Dodaj ofertę pracy