KGL_new
Wiadomości

KRONES przejmuje NETSTAL

Krones AG przejmuje 100% akcji producenta technologii wtrysku Netstal Maschinen AG (Netstal) od KraussMaffei. Netstal z siedzibą w Naefels w Szwajcarii jest wiodącym dostawcą wtryskarek na rynek napojów (preformy i nakrętki PET), a także na rynek opakowań medycznych i cienkościennych. Interesująca jest kwota transakcji.

W roku finansowym 2023 Netstal, zatrudniając ponad 500 pracowników, wygenerował przychody o wartości ponad 200 milionów euro. Rentowność spółki kształtuje się obecnie poniżej poziomu Grupy Krones, ale oczekuje się, że w nadchodzących latach luka ta zostanie uzupełniona. Kwota transakcji wyniosła 170 mln EUR. Krones finansuje zakup posiadanymi płynnymi środkami, ale może też skorzystać z częściowego finansowania dłużnego.

Nabycie Netstal przynosi Krones korzyści pod wieloma względami. Działy PET i Cap firmy Netstal uzupełniają portfolio produktów Krones dla rynku napojów. Jeśli chodzi o rozwiązania PET w obiegu zamkniętym, Krones będzie podiadać wszystkie wymagane technologie, od formowania wtryskowego, przez produkcję pojemników PET, aż po napełnianie/pakowanie i recykling. Segmenty opakowań medycznych i cienkościennych Netstal wspierają strategię Krones mającą na celu dywersyfikację w kierunku rynku medycznego/farmaceutycznego, a także zastosowań w branży spożywczej i higieny osobistej. Netstal zachowa swoją odrębność biznesową w Krones, korzystając jednocześnie z międzynarodowej struktury i skali Krones. Ostateczne podpisanie transakcji zaplanowano na początek lutego 2024 r.

Dodaj ofertę pracy