biester
Wiadomości

150 lat Brenntaga

W 2024 przypada jubileusz 150 lat istnienia globalnego dystrybutora surowców chemicznych Brenntag. Firma rozpoczęła swoją działalność w 1874 roku w Berlinie jako hurtownia jaj.

Założona przez Philippa Mühsama w Berlinie w 1874 roku jako hurtownia jaj, zaledwie trzy lata później  rozszerzyła swoją działalność na Londyn, będący wówczas światowym centrum handlowym. W 1912 roku firma rozpoczęła handel chemikaliami, a w 1937 roku przyjęła nazwę „Brennstoff-, Chemikalien- und Transport-Aktiengesellschaft”, którą następnie skócono do „Brenntag”. W ramach różnych struktur właścicielskich Brenntag rozwijał się zarówno organicznie, jak i poprzez przejęcia, z czasem poszerzając swoje portfolio, wielkość i globalny zasięg. Obecnie Brenntag posiada około 600 oddziałów w ponad 70 krajach i zatrudnia ponad 17 500 pracowników, obsługując tysiące klientów, oferując unikalny asortyment chemikaliów przemysłowych i specjalistycznych, produktów oraz usług o wartości dodanej. Od 2010 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie, a od 2021 roku na DAX.

W Polsce Brenntag pojawił się w roku 2000 po przejęciu aktywów austriackiej grupy Neuber. W tym samym roku Brenntag dokonał kluczowej dla dalszego rozwoju akwizycji przejmując piątego co do wielkości dystrybutora chemikaliów na świecie Holland Chemical.

Szczyt obchodów jubileuszu przewidziany jest na październik.

Dodaj ofertę pracy