biester
Wiadomości

Grupa Azoty: wyniki produkcyjne

Grupa Azoty wstępnie szacuje, że zwiększyła w lutym 2024 roku produkcję nawozów azotowych do 252 tys. ton z 196 tys. ton rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie. Produkcja nawozów wieloskładnikowych wzrosła do 57 tys. ton z 37 tys. ton rok wcześniej.

Produkcja nawozów specjalistycznych w lutym wyniosła 26 tys. ton wobec 24 tys. przed rokiem.

Produkcja mocznika wzrosła do 80 tys. ton z 70 tys. ton. Produkcja pigmentów wyniosła 2 tys., wobec 2 tys. ton rok wcześniej, a produktów OXO wzrosła do 13 tys. ton z 6 tys. ton.

Produkcja w segmencie tworzyw (poliamid) spadła do 8 tys. ton z 9 tys. ton w lutym 2023 roku.

Jak podano, wielkość produkcji Grupy Azoty dostosowywana jest do bieżącej sytuacji podażowo - popytowej na rynku europejskim.

"Odbicie w szacunkowych wolumenach produkcyjnych za luty w przypadku nawozów wskazuje, że odnotowaliśmy wyższe zapotrzebowanie na nawozy od naszej autoryzowanej sieci dystrybucji w kontekście zbliżającego się sezonu nawozowego i terminów aplikacji. Można więc powiedzieć, że obserwowane wzrosty to efekt w dużej mierze czynników zewnętrznych. Aby mówić o długoterminowej rentownej produkcji, niezbędne jest wdrożenie odpowiednich działań optymalizujących i to nasz cel na najbliższe miesiące" - powiedział dyrektor generalny Zbigniew Paprocki. 

Dodaj ofertę pracy