biester
Wiadomości

Kawa bez plastiku i aluminium

Keurig Dr Pepper zaprojektował nowy, rewolucyjny format opakowania kawy jednorazowej – palone ziarna kawy są mielone, prasowane, a następnie owijane w ochronną powłokę na bazie roślin, a nie plastiku lub aluminium.

Jak twierdzi firma, unikalna konstrukcja K-Rounds pozwala na zaparzenie zarówno napojów na bazie espresso pod wysokim ciśnieniem, jak i pod niskim ciśnieniem w przypadku kawy przelewowej, zimnej lub gorącej.

Kapsułki będą dostępne w różnych rozmiarach, dostosowanych do konkretnych rodzajów napojów kawowych i będą oznaczone kodem, który piwowar Keurig Alta automatycznie odczytuje w celu określenia niezbędnego profilu ciśnienia i ekstrakcji.

Keurig twierdzi, że po zaparzeniu kulki K-Round można wyrzucać jak fusy od kawy i oczekuje się, że nadadzą się do kompostowania – firma obecnie pracuje nad procesem certyfikacji. Nowy zaparzacz Keurig Alta umożliwi także zaparzenie istniejących kapsułek K-Cup.

W ramach tego projektu Keurig nabył wieczystą licencję na know-how i technologię wynalezioną przez firmę Delica Switzerland na potrzeby jej systemu CoffeeB w Europie, w tym zastrzeżone procesy powlekania i aplikacji na bazie roślin. Partnerstwo KDP z firmą Delica zapewnia firmie Keurig wyłączne prawa do korzystania z tych technologii i rozwijania ich na rzecz konsumentów w USA, Kanadzie i Meksyku.

Dodaj ofertę pracy