biester
Wiadomości

Płaskie i lekkie butelki wina z rPET

Aldi i Packamama wyprodukowały „płaskie” butelki wina wykonane w całości z PET pochodzącego z recyklingu. Producenci twierdzą, że nowe butelki są prawie siedmiokrotnie lżejsze od alternatywnych szklanych i usprawniają zarówno transport, jak i przechowywanie.

Butelki z winem własnej marki, wprowadzono na rynek z okazji Światowego Dnia Recyklingu. Butelka ma standardowy kształt, pojemność 0,75 kl, waży 63g, Kompaktowa konstrukcja umożliwia załadowanie na palety w celu transportu o 30% więcej butelek. W porównaniu z tradycyjnymi okrągłymi butelkami, płaskie alternatywy mają na celu wyeliminowanie z dróg 30% ciężarówek i zapewnienie korzyści dla środowiska bez zmniejszania ilości wina w opakowaniu. Konsumenci odniosą korzyści z mniejszej wagi podczas przenoszenia produktów po sklepie i z powrotem do domu. Ich płaski kształt ułatwia układanie w stosy i organizację w magazynie.

Przy wprowadzeniu pierwszej partii zaoszczędzono 42 tony masy butelek. Butelki zaprojektowano tak, aby były mocniejsze niż szkło i „całkowicie nietłukące”.

Więcej szczegółow

Dodaj ofertę pracy