biester
Wiadomości

Polimerowa alternatywa dla skory zwierzęcej

Dow przedstawia pionierski substytut skóry na bazie elastomeru poliolefinowego, dostosowany do potrzeb sektora motoryzacyjnego, co stanowi przełomowy krok w poszukiwaniu materiałów niezwierzęcych. Ta innowacyjna alternatywa, opracowana we współpracy z HIUV Materials Technology w Chinach, miała już swój debiut w zastosowaniach w elektrycznych siedzeniach samochodowych.

Skóra z elastomeru poliolefinowego (POE) firmy Dow wyróżnia się pluszową teksturą i zwiększoną stabilnością kolorów, zapewniając projektantom większą swobodę, szczególnie w przypadku jaśniejszych odcieni.

Warto zauważyć, że spełnia rygorystyczne standardy motoryzacyjne dzięki swojej odporności na starzenie i niskie temperatury, a jednocześnie eliminuje niebezpieczne chemikalia, plastyfikatory i metale ciężkie. Co więcej, charakteryzuje się niską emisją i zapachem lotnych związków organicznych (LZO), a jej mniejsza gęstość sprawia, że ​​jest od 25% do 40% lżejsza niż skóra PVC. Depolimeryzacja odpadów

Bambang Candra, wiceprezes handlowy Dow Packaging and Specialty Plastics na region Azji i Pacyfiku, wyraził podekscytowanie wiedzą Dow w zakresie inżynierii materiałowej w dostarczaniu wysokiej jakości, przyjaznej dla środowiska alternatywy dla skóry. Przewiduje dalszą współpracę w celu zbadania jego potencjału w różnych branżach poza motoryzacją.

To wszechstronne rozwiązanie jest obiecujące poza zastosowaniami motoryzacyjnymi, rozszerzając swój zasięg na artykuły sportowe, meble i modę. Jest przeznaczone dla właścicieli marek poszukujących opłacalnych opcji bez uszczerbku dla wyglądu produktu i doświadczenia klienta.

Dodaj ofertę pracy