biester
Wiadomości

Coveris przejmuje Hadepol Flexo

To przejęcie to już czwarta akwizycja Coveris w regionie Europy Centralnej. Coveris twierdzi, że dzięki przejęciu osiągnął swój strategiczny cel, jakim było lepsze zrównoważenie zasięgu operacyjnego i osiągnięcie pozycji lidera na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Hadepol Flexo posiada dwa zakłady produkcyjne w Rypinie w Polsce i specjalizuje się w opakowaniach papierowych i foliowych dla piekarni i supermarketów, głównie na rynek krajowy. „Cieszę się, że pomimo burzliwych czasów w całej branży udaje nam się nadal realizować naszą strategię wzrostu. Po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy w stanie poszerzać nasze usługi i ofertę oraz rozwijać się razem z naszymi klientami” – mówi Christian Kolarik, dyrektor generalny Coveris.

„Hadepol Flexo idealnie pasuje do naszej istniejącej sieci produkcyjnej, co pozwoli nam zmaterializować synergię i poszerzyć nasze usługi i rozwiązania w zakresie opakowań oferowane dla europejskich klientów piekarniczych i cukierniczych.” Przejęcie podlega zwyczajowej zgodzie organów regulacyjnych i ma zostać sfinalizowane w połowie drugiego kwartału 2024 r.

Hadepol Flexo Sp. z o.o. osiągnęła w roku 2022 przychody rzędu 118 mln PLN i zysk netto na poziomie 3,5 mln PLN. Spółka w ostatnim czasie intensywnie inwestowałą w rozwój i wydajność produkcji części papierowej.

Dodaj ofertę pracy