Inwestycja trwałą 5 lat. Kluczowa kwestią było przemysłowe skalowanie technologii Cirrec pozwalającej zamknąć obieg w produkcji opakowań sztywnych. Zakład Cirrec, dysponujący mocą wejściową wynoszącą 60 000 ton, będzie przetwarzał zużyte tacki PET z odpadów domowych w regionach Beneluksu, Niemiec i Szwecji, co jeszcze bardziej wzmocni zaangażowanie Faerch w ułatwianie przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym.
Rocznie europejski rynek zalewa 400 000 ton i około 106 miliardów sztuk sztywnych opakowań do żywności, z czego ponad 90% trafia na wysypiska śmieci lub zostaje spalone. Faerch posiada znaczący 20% udział w rynku, co przekłada się na około 24 miliardy produktów sprzedawanych rocznie. Dzięki nowej fabryce Cirrec 3 miliardy tych produktów będą teraz rzeczywiście produkowane w obiegu zamkniętym.
Chociaż 9 miliardów sprzedanych sztuk jest wykonanych z PET, podróż w kierunku obiegu zamkniętego trwa. Celem Faerch jest doprowadzenie do konwersji materiałów z PS i PP na PET, jedyny materiał o obiegu zamkniętym, który można poddać recyklingowi nieskończoną liczbę razy. Obecnie osiągając cykl zamknięty w przypadku około 13% sprzedawanych produktów, Faerch dąży do osiągnięcia obiegu zamkniętego w 100%.