KGL_new
Wiadomości

Amcor: butelka PET 1l z 100% PCR

Amcor Rigid Packaging wprowadza na rynek jednolitrową butelkę z PET do napojów gazowanych ( CSD), która składa się w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego (PCR). Ta wspiercie klientów w dążeniu do spełnienia zobowiązań i wymagań w zakresie zrównoważonego rozwoju.

„Oferując szeroki wybór łatwo dostępnych opcji, ARP umożliwia markom na każdym etapie rozwoju wybór naprawdę odpowiedzialnego opakowania”* mówi Krishna Valluripalli, dyrektor ds. marketingu ARP ds. napojów. *„Dodanie jednolitrowej butelki CSD w 100% PCR gwarantuje, że marki odniosą korzyści ze szybszego wprowadzania na rynek, przy jednoczesnym uwzględnieniu zwiększonego zapotrzebowania konsumentów i wymogów prawnych dotyczących materiałów pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego”.

Opcja ta o pojemności jednego litra, wykonana w 100% z PCR, pozwala właścicielom marek dostosować się do tych przepisów i ogólnej potrzeby stosowania bardziej odpowiedzialnych opakowań.

W 2018 roku firma Amcor zobowiązała się, że do 2025 roku wszystkie opakowania będą nadawać się do recyklingu, ponownego użycia lub kompostowania, a ARP osiągnęła obecnie 95% tego celu. Ponadto w ubiegłym roku firma wykorzystała ponad 375 milionów funtów materiałów pochodzących z recyklingu, co stanowi największą ilość w branży opakowań.

Dodaj ofertę pracy