biester
Wiadomości

40 tysięcy eko-krzesełek na stadionie Eintrachtu Frankfurt z tworzywa Grupy Azoty

Grupa Azoty Compounding we współpracy z Forum by Nowy Styl zrealizowała projekt, dzięki któremu na stadionie Eintrachtu Frankfurt powstało 40-tysięcy eko-krzesełek. Ich stworzenie wymagało od Grupy Azoty Compounding opracowania odpowiedniego granulatu, w którym ponad 80 proc. stanowi materiał z recyklingu. Udział w projekcie pozwolił spółce z Grupy Kapitałowej Grupa Azoty poszerzyć portfolio o ekologiczne i pełnowartościowe tworzywo z recyklatów. Z nowych krzesełek skorzystają kibice podczas zbliżających się Mistrzostw Europy, które startują w Niemczech w czerwcu.

W całym przedsięwzięciu brały udział dwie rodzime firmy. Polski producent Forum by Nowy Styl zgłosił się do Grupy Azoty Compounding z propozycją współpracy przy opracowaniu odpowiedniego granulatu. Oprócz podstawowego składnika, czyli Tarnamidu PIR (PA 6), krzesełka stadionowe miały być wzbogacone o czynniki uniepalniające oraz niwelujące wpływ promieni UV. W tym kontekście, użycie materiału z recyklingu oznaczało kompletnie nową mieszankę, do której na nowo trzeba było dopasować wszystkie elementy tak, aby zachować najwyższą jakość produktu. 

Zrealizowany projekt jest absolutnie kamieniem milowym w rozwoju naszego portfolio produktowego. Dzięki doświadczonej kadrze technicznej oraz dostępie do specjalistycznego laboratorium  stworzyliśmy granulat z ponad 80 proc. zawartością materiału z recyklingu. Grupa Azoty Compounding oferuje nie tylko setki standardowych odmian, ale również, tak jak w przypadku współpracy z Forum, stwarza możliwość dostosowywania tworzywa do konkretnego zastosowania lub stworzenia dedykowanego produktu zgodnie z wymaganiami klienta. Wdrażając takie produkty udowadniamy swoje proekologiczne spojrzenie, zapewniając zgodne z wytycznymi Strategii Grupy Azoty, bezpieczne i użyteczne produkty oparte na nowoczesnych i kompleksowych rozwiązaniach, spełniających oczekiwania kontrahentówpowiedział prezes zarządu Grupy Azoty Compounding Dariusz Cholewa.

Pomysł na wymianę krzesełek zrodził się z chęci nadania im barw klubowych frankfurckiego klubu. Przy realizacji pomysłu postanowiono również zadbać o aspekt ekologiczny.

Wymiana krzesełek była decyzją emocjonalną, chcieliśmy pokazać, że stadion należy do klubu i kibiców. Niemniej, jesteśmy świadomą ekologicznie organizacją. Klub poważnie podchodzi do kwestii ochrony środowiska, dlatego nie mogliśmy po prostu wyrzucić dobrych krzesełek. Chcieliśmy to zrobić w zrównoważony sposób. Nowe krzesełka musiały mieć możliwie neutralny bilans dwutlenku węgla, dlatego naszym wymogiem było wyprodukowanie ich z przynajmniej 80% zrecyklingowanego materiału - powiedział Dyrektor ds. technologii i eventów w klubie Eintrachtu Frankfurt Daniel Garcia.

Dodaj ofertę pracy