KGL_new
Wiadomości

MEYER EUROPE: pasja do sortowania

Rozmowa z Piotrem  Okoniem, Dyrektorem Sprzedaży w firmie MEYER Europe.

 

Cały sektor recyklingu tworzyw sztucznych czekają wkrótce istotne zmiany. Czy jesteście do nich przygotowani?

Zgadza się, sektor recyklingu tworzyw sztucznych już od kilku lat przechodzi dosyć istotne zmiany, a okres teraźniejszy i najbliższych miesięcy na pewno przyniesie dodatkowe transformacje, a co za tym idzie, bardzo wymagające wyzwania.

Nasza firma jest przygotowana już od kilku lat na te zmiany z najnowszymi technologiami do sortowania optycznego tworzyw sztucznych, ale także i metali żelaznych oraz nieżelaznych, szkła i innych materiałów poddawanych procesowi recyklingu.

 

Jaka jest Wasza perspektywa rozwoju na najbliższe lata?

W naszej firmie pracuje ponad 300 osób w inżynieryjnym dziale Badań i Rozwoju nad ciągłym postępem technologii w zakresie sortowania optycznego oraz detekcji rentgenowskiej X-Ray, co pozwala na ewolucję w różnych kierunkach i wielopłaszczyznowo – od zaimplementowania najnowszych technologii „AI Deep Learning” – czyli sztuczna inteligencja oraz głębokie nauczanie urządzeń przy jej wykorzystaniu po najdrobniejsze detale jakimi są chociażby opatentowane przez firmę MEYER wyrzutniki Maglev 3.0.

Ten ciągły rozwój pozwala nam oraz naszym teraźniejszym i przyszłym klientom dorównywać trudnym wymaganiom rynkowym w dzisiejszych czasach oraz w kolejnych latach. 

 

Jakie nowe produkty zaprezentujecie w trakcie Konferencji Recyklingowej 2024?

Sortowniki optyczne do sortowania kolorystycznego oraz do separacji polimerowej tworzyw sztucznych, które wykorzystują sztuczną inteligencję do osiągania najlepszych na rynku jakościowych parametrów materiału końcowego oraz wysokich wydajności procesowych, a przede wszystkim, uzysku poziomów recyklingowych w pracy na rzecz Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

 

Proszę określić przyszłe trendy i wyzwania w recyklingu  tworzyw sztucznych?

Na pewno dalsza praca nad Gospodarką o Obiegu Zamkniętym, a przede wszystkim dużo większy „wkład” materiałów pochodzących z recyklingu w produkcji nowych produktów.

 

Dlaczego warto z Wami współpracować? Jakie korzyści i wsparcie oferujecie swoim Partnerom?

Przede wszystkim nasz zespół zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju, to grupa ludzi z pasją i zamiłowaniem do procesów sortowania optycznego oraz w większości inżynierowie z ogromnym rozumieniem fizycznych aspektów samej technologii w zakresie najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny optyki, elektroniki i sztucznej inteligencji.

Do każdego procesu i klienta podchodzimy bardzo merytorycznie, z naciskiem na najdrobniejsze detale, wykonując z większością naszych klientów testy techniczno-technologiczne, obrazując tym samym rozwiązania dedykowane dla każdego, indywidualnego klienta. Dzięki takiemu podejściu zarówno edukujemy klienta końcowego w zakresie naszych urządzeń i samego procesu sortowania optycznego, ale także dobieramy właściwe rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta i tym samym minimalizujemy jakiekolwiek ryzyko po stronie przyszłego użytkownika. To pozwala nam osiągnąć zadowolenie naszych klientów, co także jest i naszym sukcesem.

 

Poza tym jednym z haseł firmy MEYER jest: „Green MEYER, Green Future” co oznacza, że my również, na każdym poziomie naszej aktywności dbamy o ekologiczne aspekty oraz prowadzenie działalności w maksymalnej harmonii ze środowiskiem.

Dodaj ofertę pracy