Postępy w zakresie plastichulture, w dużym stopniu pod wpływem gatunków polietylenu (PE), doprowadziły do rosnącego trendu downgaugingu i większego nacisku na stosowanie materiałów z tworzyw sztucznych. Downgauging polega na zmniejszaniu grubości folii z tworzyw sztucznych przy jednoczesnym zachowaniu ich wydajności, co jest możliwe dzięki włączeniu nowych gatunków polimerów w celu poprawy właściwości mechanicznych materiałów PE. Jednocześnie przetwórcy inwestują w nowy sprzęt, aby zwiększyć liczbę warstw w swoich foliach, poprawiając w ten sposób wydajność i trwałość. To przejście na cieńsze i trwalsze folie ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju tworzyw sztucznych w rolnictwie, ponieważ pomaga zmniejszyć ilość odpadów z tworzyw sztucznych, zwiększa wydajność produkcji i ułatwia praktyki takie jak recykling i upcykling.
Tinuvin NOR 211 AR to unikalny system stabilizacji, który można stosować w uprawie plastycznej, nawet w intensywnym ogrodnictwie, niezależnie od intensywności promieniowania UV, ciepła i obecnych chemikaliów w regionie zastosowania. To nowe rozwiązanie produktowe jest najlepszą opcją, gdy wymagane jest zmniejszenie grubości, szczególnie w obecności wysokiego poziomu siarki i chloru. Wraz ze wzrostem stosowania chemikaliów nieorganicznych w rolnictwie ze względu na przyjęcie praktyk „zintegrowanego zarządzania szkodnikami” i „rolnictwa ekologicznego” potrzeba skutecznej stabilizacji folii rolniczych jest kluczowa.
„Rozwiązanie dodatku Tinuvin NOR 211 AR rozwiązuje szeroki zakres wyzwań dla tworzyw sztucznych w rolnictwie, w tym wymogi zrównoważonego rozwoju, zwiększone narażenie na działanie substancji chemicznych, dłuższy okres użytkowania i trendy zmniejszania grubości” — powiedziała dr Bettina Sobotka, dyrektor ds. globalnego marketingu i rozwoju dodatków do tworzyw sztucznych w BASF. „Rozwiązania NOR HALS firmy BASF poprawiają stabilizację, wykraczając poza rozwiązania oparte na wtórnych i metylowanych HALS. Poprzez współpracę z producentami tworzyw sztucznych w rolnictwie, a także rolnikami, ułatwiamy wymianę wiedzy i doświadczenia, tworząc rozwiązania, które ostatecznie doprowadzą do zwiększenia plonów”.