mey
Wiadomości

BERRY: więcej recyklatów

Europejski oddział Berry Global Flexibles zwiększył wykorzystanie polietylenu (PE) pochodzącego z recyklingu (PCR) o 36% w ujęciu rok do roku w produktach foliowych do zastosowań przemysłowych, konsumenckich i rolniczych.

Od 2021 roku Berry zintegrował dodatkowe 4386 ton metrycznych PCR w elastycznych produktach foliowych, w tym w zastosowaniach Form-Fill-Seal, Heavy-Duty Sacks i Single-Wound-Sheet w budownictwie, chemikaliach i ogrodnictwie. Zawartość pochodząca z recyklingu obejmuje opakowania wtórne i trzeciorzędne, takie jak folie termokurczliwe do pakowania żywności i napojów oraz folie ochronne na palety do logistyki. Częścią portfolio jest również rolnicza folia stretch. Folia PE

Berry zamierza osiągnąć 30% udziału tworzyw sztucznych w obiegu zamkniętym w opakowaniach szybko zbywalnych dóbr konsumpcyjnych do 2030 r., co jest zgodne z celami Ellen MacArthur Foundation dotyczącymi gospodarki o obiegu zamkniętym. Inwestycje w zaawansowane zakłady recyklingu w Steinfeld w Niemczech i Heanor w Wielkiej Brytanii zapewniają opakowania o wysokiej wydajności bez uszczerbku dla funkcjonalności, mówi Tony Nawar, wiceprezes Berry's European Flexibles Packaging Business.

Certyfikat zrównoważonego rozwoju firmy jest dodatkowo wzmocniony przez certyfikację RecyClass, zapewniającą niezależną walidację i identyfikowalność materiałów pochodzących z recyklingu. „Zrównoważony rozwój zmienia kształt opakowań i jesteśmy dumni, że oferujemy rozwiązania równoważące wydajność i wpływ na środowisko” — dodaje Nawar.

Dodaj ofertę pracy