mey
Wiadomości

Skrzynki transportowe z używanych kartonów po napojach

Tetra Pak i Schoeller Allibert wprowadzą na rynek nową skrzynię transportową wykonaną z poliAl pochodzącego ze zużytych kartonów po napojach. Premiera na targach Plastics Recycling Show w Amsterdamie.

Schoeller Allibert jest wiodącym globalnym producentem rozwiązań w zakresie zwrotnych opakowań transportowych. Integrując do 50% poliAl z używanych kartonów po napojach z surowcami z innych strumieni recyklingu (bez użycia jakichkolwiek materiałów pierwotnych), Schoeller Allibert opracował skrzynie magazynowe i inne wielokrotnego użytku opakowania logistyczne, które spełniają wysokie standardy branżowe w zakresie wydajności i trwałości, oferując bardziej zrównoważoną i konkurencyjną cenowo alternatywę dla konwencjonalnych ofert.

Skrzynie przechodzą obecnie rygorystyczne testy jakości i wytrzymałości w terenie. Po zatwierdzeniu Tetra Pak stopniowo wymieni ponad 50 000 skrzynek używanych w globalnym centrum dystrybucji części zamiennych w Lund w Szwecji.

Oprócz Tetra Pak, Schoeller Allibert prowadzi już rozmowy z innymi potencjalnymi klientami, którzy chcieliby wdrożyć ten materiał do swoich zwrotnych opakowań transportowych.

Britta Wyss Bisang, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju i strategicznego marketingu w Schoeller Allibert, podkreśliła rolę innowacji materiałowych w budowaniu bardziej wydajnych i zrównoważonych łańcuchów dostaw: „Dla naszych klientów uczynienie łańcuchów dostaw bardziej zrównoważonymi jest kluczowym priorytetem, a innowacja materiałowa jest jednym z głównych czynników napędowych, które to umożliwiają. Dlatego intensywnie inwestujemy w nowe sposoby ograniczania wykorzystania pierwotnego plastiku i wykorzystywania materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak polyAl. Ten projekt pokazuje, w jaki sposób zaawansowane rozwiązania w zakresie recyklingu mogą przekształcać odpady w trwałe, wielokrotnego użytku opakowania, które wspierają logistykę o obiegu zamkniętym, a tym samym przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym”.

Kinga Sieradzon, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju, Tetra Pak, komentuje: „Aseptyczne kartony są kluczowe dla zapewnienia dostępu do żywności i bezpiecznego odżywiania. A w Tetra Pak wiemy, jak ważne jest również uwzględnienie końca ich żywotności, aby zachować cenne materiały w użyciu. „Przez lata badaliśmy wykonalne zastosowania dla materiału pochodzącego z recyklingu, polyAl, i cieszymy się, że nasza współpraca ze Schoeller Allibert zaowocowała solidnym, konkurencyjnym produktem przemysłowym. Będziemy nadal współpracować z recyklerami na całym świecie, aby rozwijać komercyjnie wykonalne produkty i rozszerzać ich rynek docelowy, pomagając w ten sposób ograniczyć wykorzystanie pierwotnego plastiku i napędzając postęp w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym”.

K O N F E R E N C J A   R E C Y K L I N G O W A    2 0 2 5

Marie Sandin, dyrektor zarządzająca Tetra Pak Sweden , podsumowuje: „W zakładzie Tetra Pak w Lund w Szwecji aktywnie pracowaliśmy przez ostatni rok nad wprowadzeniem zrównoważonych i poddanych recyklingowi materiałów we wszystkim, co robimy. Na przykład, teraz mamy zarówno meble wewnętrzne, jak i zewnętrzne dla naszych pracowników wykonane z materiału polyAl. Naszym celem w tej inicjatywie, wspólnie z Schoeller Allibert, było opracowanie zrównoważonej i ekonomicznej skrzynki, która zapewnia wysoką wydajność. Wyniki wyglądają bardzo obiecująco dla naszych codziennych operacji, wykorzystując skrzynki polyAl wykonane z około 200 poddanych recyklingowi kartonów po napojach każda”.

Aseptyczne kartony na napoje składają się średnio w 70% z tektury wykonanej z drewna pochodzącego z lasów z certyfikatem FSC™ i innych kontrolowanych zasobów. Pozostała część składa się z ultracienkiej warstwy aluminium, która chroni żywność przed światłem i tlenem, oraz cienkich warstw polimerów, które blokują wilgoć i utrzymują warstwy razem. Takie wielowarstwowe struktury umożliwiają opakowaniu ochronę żywności w środku i umożliwiają dystrybucję i przechowywanie w temperaturze pokojowej.

W recyklingu włókna w kartonach są ekstrahowane w papierniach. Pozostałą mieszankę polimerów i aluminium można przetworzyć na granulki poliAl do produktów takich jak palety, skrzynie, opakowania logistyczne i meble ogrodowe.

Dodaj ofertę pracy