KONFERENCJA RECYKLINGOWA 2023

Data wydarzenia:
2023-10-19

O wydarzeniu:

Konferencja to walne i owocne spotkanie całej polskiej branży recyklingowej z udziałem ciekawych zagranicznych gości. Czas na lepsze poznanie wewnątrz branży i wymianę opinii na temat uwarunkowań rynkowych, szans, wyzwań i bolączek sektora kluczowego dla wprowadzenie gospodarki obiegu zamkniętego. Biznes recyklingowy w Polsce jest na tyle ważny dla narodowej gospodarki, iż powinien posiadać własne coroczne miejsce spotkań i zarazem branżowe okno na świat, służące pozyskiwaniu wiedzy, doświadczeń, kompetencji i technologii.

Tematem przewodnim premierowego spotkania branży recyklingu będą przede wszystkim nowe rozwiązania technologiczne służące podniesieniu jakości i wydajności produkcji oraz ocena kierunków rozwoju branży w Polsce i Europie. 

GOŚĆ HONOROWY KONFERENCJI

Profesor Edward Kosior

Profesor Edward Kosior jest ekspertem o globalnej renomie w inżynierii i recyklingu polimerów, założycielem oraz dyrektorem zarządzającym spółki NEXTEK oferującej szereg innowacyjnych technologii recyklingu. Profesor Edward Kosior jest także założycielem NEXTLOOPP, biznesu obejmującego wielu klientów, mającego na celu zamknięcie obiegu PP przeznaczonego do kontaktu z żywnością, a także twórcą technologii COtooCLEAN, pozwalającą oczyścić zużytą folię i przywrócić ją z powrotem do jakości spożywczej. Jest honorowym profesorem i wykładowcą szeregu znanych światowych uczelni i organizacji technicznych. Opracował istotne patenty na recykling tworzyw sztucznych i odegrał kluczową rolę we wprowadzaniu tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu do opakowań żywności w Europie i Australii (PET, HDPE i PP). Ma polskie korzenie. Jest również finalistą edycji Plastics Recycling Awards Europe 2023 w kategorii "Ambasador Roku Recyklingu Tworzyw Sztucznych". W tej kategorii nagrodę przyznaje się osobom, które wniosły wybitny wkład w europejski recykling tworzyw sztucznych.

W programie Konferencji m.in:

Inauguracyjny wykład Gościa Honorowego: Profesor Edward Kosior - Wyzwania i innowacje dla tworzyw poliolefinowych w transformacji gospodarki obiegu zamkniętego.

Emilia Tarłowska (Plastics Recyclers Europe): Kierunki rozwoju legislacji i branży recyklingu tworzyw w Europie.

SUKANO AG (Jarosław Stróżyk, Senior Account Manager): Masterbatche Sukano poprawiające właściwości recyklowanych poliestrów.

Coliber Polymers: Innowacje w barwieniu tworzyw recyklingowanych

Waldemar Sobański (Plastics Review): Rynek recyklingu tworzyw w Polsce. Fakty i mity. Blaski i cienie.

VGT Polska: Innowacyjne maszyny i urządzenia do zastosowania w recyklingu tworzyw sztucznych.

 

PARTNER RECYKLINGOWY

 

PARTNERZY BRANŻOWI

             

 

        

 

Ważne będzie również umiejscowienie recyklingu na mapie polskiej gospodarki. Koniunktura w branży, czynniki wpływające na jej zmienność, perspektywa dla całego rynku, to główne wątki debaty publicznej, która będzie miała miejsce w trakcie Konferencji i w której wezmą udział branżowe autorytety. Październikowy termin Konferencji jest dobrym czasem na podsumowanie szeregu zmian legislacyjnych w naszym kraju, które mogą uczynić rok 2023 przełomowym dla dalszych losów recyklingu tworzyw sztucznych w Polsce. Wnioski z takiej debaty na pewno przysłużą się szybszemu rozwojowi całej branży. W trakcie Konferencji odbędzie się po raz pierwszy uroczystość wręczenia specjalnych nagród dla najszybciej rozwijających się recyklerów tworzyw operujących na polskim rynku:

GROWTH STARS

PLASTICS RECYCLING in POLAND

 

ZAPRASZAMY!

Program Konferencji

0.00
Pełny program Konferencji Recyklingowej zostanie podany na miesiąc przed terminem spotkania.

Koszt udziału

Miło nam poinformować, iż wszyscy zarejestrowani Uczestnicy Konferencji Recyklingowej 2023 otrzymają bezpłatnie komplet raportów na temat rynku opakowań w Polsce oraz rynku recyklingu w Polsce.

Więcej o raportach

Koszt uczestnictwa w Konferencji:

Dla jednej osoby z firmy: 800,00 PLN + 23% VAT
Dla dwóch osób z firmy: 700,00 PLN + 23% VAT za osobę
Dla trzech osób z firmy: 600,00 PLN + 23% VAT za osobę
Dla czterech i więcej osób z firmy: 500,00 PLN + 23% VAT za osobę.

Zapraszamy do rejestracji, ponieważ pojemność sal konferencyjnych jest ograniczona. 

 

Kontakt i lokalizacja

Termin: 19.10.2023

Warszawa; Centrum Konferencyjne SZAWA CONFERENCE; ul. Jutrzenki 137

OXYGEN PARK

Sale konferencyjne: WARS/SAWA

www.szawaconference.pl

Dla Uczestników Konferencji bezpłatny parking

 

Kontakt do zainteresowanych wystąpieniem / przedstawieniem własnej oferty rynkowej / sponsorowaniem wydarzenia:

Waldemar Sobański

Tel 501 131 404

Mail: valdemar@eplastics.pl

Zgłoś udział