KGL_new
Puls Branży

Compoundy zastępujące ceramikę

INEOS Styrolution zapewnia, że szereg polimerów na bazie styrenu stanowi skuteczną i zrównoważoną alternatywę dla ceramiki. Podejście oparte na styrenie pozwala na recykling bez utraty charakterystycznego wyglądu ceramiki. Ponadto zużycie energii podczas produkcji jest znacznie niższe przy użyciu rozwiązania opartego na styrenie niż przy wypalaniu ceramiki.

Wraz z partnerem Microfol Compounding - INEOS Styrolution ocenia szereg rozwiązań opartych na polistyrenie i SBC, które mogą zastąpić ceramikę. Wyniki były bardzo przekonujące, nowe compoundy zapewniają doskonałe właściwości w zakresie wyglądu, dotyku i wagi. W rzeczywistości wyniki były tak przekonujące, że producenci higienicznych artykułów konsumpcyjnych, takich jak wanny, umywalki czy mydelniczki, wcześnie zasygnalizowali zainteresowanie przeglądem danych i prototypów aplikacji.

Materiałem SBC użytym w tym projekcie jest Styroflex ®  INEOS Styrolution, kopolimer o właściwościach elastomeru termoplastycznego (S-TPE), nadający się do wytłaczania (w tym zarówno folii rozdmuchiwanych, jak i odlewanych) oraz formowania wtryskowego. W szczególności Styroflex znacząco przyczynia się do zwiększenia udarności nowego materiału. 

Peter Hofmann, dyrektor zarządzający Microfol Compounding, mówi: „W firmie Microfol uwielbiamy znajdować innowacyjne rozwiązania problemów związanych z tworzywami sztucznymi. Cieszymy się, że możemy być częścią rozwoju, który może zmienić sposób, w jaki pracujemy z ceramiką, materiałem, który istnieje od prawie 30 000 lat”.

Wraz z partnerem Microfol Compounding[1], firma INEOS Styrolution ocenia szereg rozwiązań opartych na polistyrenie i SBC[2], które mogą zastąpić ceramikę. Wyniki były bardzo przekonujące, zapewniając doskonałe właściwości w zakresie wyglądu, dotyku i wagi. W rzeczywistości wyniki były tak przekonujące, że producenci higienicznych artykułów konsumpcyjnych, takich jak wanny, umywalki czy mydelniczki, wcześnie zasygnalizowali zainteresowanie przeglądem danych i prototypów aplikacji.

Materiałem SBC użytym w tym projekcie jest Styroflex ® firmy INEOS Styrolution , kopolimer o właściwościach elastomeru termoplastycznego (S-TPE), nadający się do wytłaczania (w tym zarówno folii rozdmuchiwanych, jak i odlewanych) oraz formowania wtryskowego. W szczególności Styroflex znacząco przyczynia się do zwiększenia udarności nowego materiału. 

Dodaj ofertę pracy